dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Pražské krimi

Kopal do obličeje, mlátil pěstí

V neděli v půl páté ráno přijali operátoři linky tísňového volání oznámení o velice brutálním napadení postaršího muže mladíkem ve Veletržní ulici, poblíž tamního hotelu. Na místo okamžitě vyrazilo několik policejních hlídek k prověření tohoto oznámení a případnému zabránění dalšího útoku agresorem.  

Během toho operátor kamerového systému dohledal dle popisu v ulici Dukelských hrdinů podezřelého mladíka, který nejprve postával u Veletržního paláce. Poté se ale chvíli na to rozešel zpět do Veletržní ulice, kde opětovně napadl postaršího, již zjevně zraněného a otřeseného, muže. Toho bez jakéhokoliv varování a předchozího konfliktu nakopl kolenem do obličeje, čímž ho doslova knokautoval. Napadený pak zůstal bezvládně ležet na chodníku. To však agresora neodradilo od dalšího napadání. Poškozeného ještě stihl udeřit opakovaně, asi osmkrát pěstí a kolenem do obličeje.

Ze záběrů bezpečnostní kamery je zřejmé, že by mladík v útoku i nadále pokračoval, avšak v tom mu už zabránily policejní hlídky, které na místo dorazily přibližně dvě minuty od přijetí oznámení. Poškozenému poskytli policisté první pomoc a následně ho předali přivolaným záchranářům. Ti ho s mnohačetnými tržnými ranami na hlavě a v obličeji převezli k ošeření do nedaleké nemocnice.

Čtyřiadvacetiletý mladík skončil po zadržení na policejní služebně, kde s ním kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Za tyto trestné činy mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Mladík ale může čelit mnohem větší trestní sazbě, neboť se útoku dopustil opakovaně. Kriminalisté totiž celý případ ještě stále vyhodnocují a nelze v tuto chvíli vyloučit překvalifikování incidentu na trestný čin vraždy ve stadiu pokusu. V tom případě by obviněnému hrozil až dvacetiletý pobyt za mřížemi.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru