Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Kopal do dveří galerie

Na tísňovou linku strážníků zavolala v sobotu ráno pracovnice galerie z Týnské ulice, že má problém s neznámým agresivním mužem, který se snaží silou a kopy dostat do uzamčeného objektu. Když se mu to nepodařilo, odešel. Hlídce strážníků pak další svědkyně uvedla, že viděla stejného muže, jak poničil auto zaparkované na vyhrazeném místě pro invalidy.

Strážníci na agresora narazili o kousek dál právě ve chvíli, kdy bouchal na další dveře. S cizincem nebyla kvůli jeho opilosti snadná domluva. Navíc se pokusil strážníky uplatit, a když chtěl odejít, použili donucovací prostředky.

Dechová zkouška s výsledkem 3,12 promile se u 27letého cizince povedla až na několikátý pokus. Hlídka následně kontaktovala majitele poškozeného auta, který odhadl výši škody na 20 tisíc korun. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu si případ převzala státní policie. Po nezbytných úkonech byl cizinec převezen na záchytku.
Autor: Alo

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

Včera v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Dlouhou chvíli si vyplnili ničením zastávky

28. února 2023 v 08:05

Trojice mladíků ve věku 14 a 15 let si zkrátila v sobotu před půlnocí čekání na noční spoj ničením informační tabule na zastávce MHD v Hlubočepské ulici. Vandalství nenechalo chladným svědka, který přivolal strážníky.

Další články
Nahoru