Dnes Pátek - zatazeno 26°C
Zítra Sobota - oblacno 22°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koordinační pracovní skupinu na pomoc Ukrajincům zřídila Praha 5. Městská část pomáhá s ubytováním
Uprchlíci z Ukrajiny v asistenčním centru v Kongresovém centru Praha. Foto: Jan Puci

Koordinační pracovní skupinu na pomoc Ukrajincům zřídila Praha 5. Městská část pomáhá s ubytováním

Praha 5 vytvořila koordinační pracovní skupinu na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Do pracovní skupiny jsou zapojeni zástupci odborů krizového řízení, sociálního, bytového a aktuálně i zástupce odboru školství. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Pracovní skupina se schází třikrát týdně. Nyní je primárně zaměřena na přípravu bytů, které budou poskytnuty uprchlíkům. 

Usnesením vedení Prahy 5 bylo schváleno poskytnutí vytipovaných bytů a následně i nebytových prostor, které budou jednoduše a rychle připraveny pro provizorní bydlení. 

Další možnosti se nabízí v ubytovacích místnostech na Ženských domovech nebo v klubovně místního spolku JUNÁK – český skaut, který nabídl klubovnu k přechodnému ubytování uprchlíků. 

První dva vybavené byty již byly nahlášeny Krajskému asistenčnímu centru pomoci Ukrajině a jsou připraveny k přijetí ubytovaných. Další byty musejí být vybaveny základním nábytkem a vybavením, které umožní jejich obývání jako například postele, stoly, židle, osvětlení, sporáky nebo vařiče, pračky.

Byty, ve kterých budou ubytovány rodiny s velmi malými dětmi, novorozenci nebo batolaty, budou ještě dovybaveny dětskou postýlkou a dalším vybavením a zařízením nezbytným pro péči o malé děti. 

„Chceme se dobře postarat o uprchlíky z Ukrajiny, kteří budou ubytováni na naší městské části. Budeme je navštěvovat a dle potřeby doplníme zařízení bytů,“ sdělila tajemnice úřadu MČ Praha 5 Kateřina Černá. 

Všechny byty budou vybaveny balíčky základních potravin a hygienického vybavení. Společnost EUC, která ÚMČ Praha 5 poskytuje pracovně lékařské služby, slíbila dodat do těchto bytů bezplatně lékárničky se základním zdravotním vybavením.


Autor: Cen

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru