Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Koordinační pracovní skupinu na pomoc Ukrajincům zřídila Praha 5. Městská část pomáhá s ubytováním
Uprchlíci z Ukrajiny v asistenčním centru v Kongresovém centru Praha. Foto: Jan Puci

Koordinační pracovní skupinu na pomoc Ukrajincům zřídila Praha 5. Městská část pomáhá s ubytováním

Praha 5 vytvořila koordinační pracovní skupinu na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Do pracovní skupiny jsou zapojeni zástupci odborů krizového řízení, sociálního, bytového a aktuálně i zástupce odboru školství. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Pracovní skupina se schází třikrát týdně. Nyní je primárně zaměřena na přípravu bytů, které budou poskytnuty uprchlíkům. 

Usnesením vedení Prahy 5 bylo schváleno poskytnutí vytipovaných bytů a následně i nebytových prostor, které budou jednoduše a rychle připraveny pro provizorní bydlení. 

Další možnosti se nabízí v ubytovacích místnostech na Ženských domovech nebo v klubovně místního spolku JUNÁK – český skaut, který nabídl klubovnu k přechodnému ubytování uprchlíků. 

První dva vybavené byty již byly nahlášeny Krajskému asistenčnímu centru pomoci Ukrajině a jsou připraveny k přijetí ubytovaných. Další byty musejí být vybaveny základním nábytkem a vybavením, které umožní jejich obývání jako například postele, stoly, židle, osvětlení, sporáky nebo vařiče, pračky.

Byty, ve kterých budou ubytovány rodiny s velmi malými dětmi, novorozenci nebo batolaty, budou ještě dovybaveny dětskou postýlkou a dalším vybavením a zařízením nezbytným pro péči o malé děti. 

„Chceme se dobře postarat o uprchlíky z Ukrajiny, kteří budou ubytováni na naší městské části. Budeme je navštěvovat a dle potřeby doplníme zařízení bytů,“ sdělila tajemnice úřadu MČ Praha 5 Kateřina Černá. 

Všechny byty budou vybaveny balíčky základních potravin a hygienického vybavení. Společnost EUC, která ÚMČ Praha 5 poskytuje pracovně lékařské služby, slíbila dodat do těchto bytů bezplatně lékárničky se základním zdravotním vybavením.


Autor: Cen

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru