dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Konzervování, restaurování, chemický průzkum. Vědci pomohou Strahovské knihovně
Klášterní knihovna sídlí i v nádherných prostorách Teologického sálu. Foto: www.strahovskyklaster.cz

Konzervování, restaurování, chemický průzkum. Vědci pomohou Strahovské knihovně

Konzervování a restaurování předmětů kulturního dědictví. Průzkum fondů Strahovské knihovny, která byla v řadě mezinárodních žebříčků zařazena mezi nejkrásnější knihovny světa. Chemické analýzy iluminací středověkých rukopisů a tisků. To jsou základní body rozsáhlé spolupráce, na které se domluvila VŠCHT Praha s Královskou kanonií premonstrátů na Strahově.

Slavnostní podpis rámcové smlouvy mezi oběma partnery se uskutečnil včera v nově zrekonstruovaném Filozofickém sále Strahovské knihovny.
 
V současné době se připravuje rozsáhlé restaurování významného bohatě iluminovaného středověkého rukopisu z doby Karla IV. Pontifikálu Albrechta ze Šternberka.
 
Královská kanonie premonstrátů na Strahově umožní také studentům bakalářských i magisterských studijních programů Konzervování – restaurování objektů kulturního dědictví exkurze po odborných pracovištích nebo studentské praxe.

Studentům bakalářských studijních programů bude umožněno některé své semestrální práce nebo závěrečné bakalářské práce vykonávat přímo na objektech z klášterních depozitářů. Spolupráce obou institucí bude také probíhat v oblasti celoživotního vzdělávání restaurátorů.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru