dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražské krimi

Konvičkovu akci policie vyšetřuje jako možné výtržnictví

Nedělní akci Iniciativy Martina Konvičky, jejíž příznivci přijeli na Staroměstské náměstí převlečeni za teroristy a stříleli z maket zbraní, vyšetřuje policie jako možné výtržnictví.

Obviněn zatím nebyl nikdo, informovala ČTK.

Odpůrce islámu Konvička přijel na náměstí na velbloudu následován terénním vozem s muži v maskáčích a vlajkou takzvaného Islámského státu, vykřikovali arabská hesla a simulovali střelbu. Mezi některými přihlížejícími, hlavně cizinci, to ale vyvolalo paniku a začali utíkat, magistrátní úředník proto ve spolupráci s policií akci ukončil.

Konvička tvrdí, že cílem jeho akce bylo šokovat. Scénář i rekvizity imaginární invaze Islámského státu do Česka byly podle něj předem domluveny jak s magistrátem, tak s policií.

Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana je používání replik zbraní v rámci divadelních představení povolené. Policisté navíc repliky zbraní, které měli účastníci akce, kontrolovali a nenašli nic, co by bylo v rozporu se zákonem, uvedl Hulan.

Policie původně podezírala organizátory akce z šíření poplašné zprávy, po konzultaci se stáním zástupcem to ale přehodnotila a vyšetřuje ji pro podezření z trestného činu výtržnictví proti neznámému pachateli. Nikdo zatím není podle Hulana podezřelý ani obviněný.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru