dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Kontroverzní ruský spisovatel chce debatovat s Pražany
Zachar Prilepin. Foto: archiv

Kontroverzní ruský spisovatel chce debatovat s Pražany

Od zítřka až do soboty 15. listopadu bude v Praze nejznámější reprezentant „nových realistů“ v moderní ruské literatuře, kontroverzní spisovatel Zachar Prilepin.

V roce 2011 v českém překladu vyšel jeho soubor povídek Botky plné horké vodky. V roce 2014 byla v Rusku vydána jeho kniha Tábor o počátcích Gulagu, která obdržela cenu Kniha roku.

Próza Prilepina je přeložena do 17 jazyků. Zachar Prilepin je novinář, publicista, před nedávnem navštívil s vlastní humanitární pomoci Donbas na východě Ukrajiny.

„Napsal jsem deset knih. Kromě toho se ale v mém životě odehrála i řada jiných událostí, které jsou tak či onak spojeny s prózou – je to práce v útvaru milice pro zvláštní určení v Čečensku, členství v radikální opozici, přátelství, seznámení a spolupráce s revolučním spisovatelem Eduardem Limonovem, to na jedné straně, a se členem opozice Alexejem Navalným na straně druhé. A konečně je to i můj osobní život, moje čtyři děti a moje manželka,“ sděluje Prilepin.

Setkání se spisovatelem s překladem do češtiny se uskuteční v pátek 14. listopadu od 11 hodin v Literární kavárně knihkupectví Academia (Václavské náměstí 34), Praha 1) a 15. listopadu od 16 hodin v Ruském středisku vědy a kultury (Na Zátorce 16, Praha 6, pouze rusky).


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru