dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Kontroverzní kabaret Červený Kukiš – aneb Sorry jako! chce bavit, ale nebude si brát servítky
Jak už název napovídá, hra je kritikou současné politické situace. Foto: archiv

Kontroverzní kabaret Červený Kukiš – aneb Sorry jako! chce bavit, ale nebude si brát servítky

Vršovické divadlo Mana ve spolupráci s EMD production a divadelním studiem NEKLID uvede už tento čtvrtek premiéru kontroverzního divadelního kabaretu pod názvem Červený Kukiš – aneb Sorry jako!

Ostrá politická satira  chce zároveň pobavit i diváka, kterého politika nezajímá. Půjde o zábavný – a do jisté míry interaktivní – kabaret. Divák se totiž stane přímým účastníkem natáčení absurdní televizní talkshow.

Kvůli turbulentnímu vývoji na politické scéně v posledních týdnech nebude obsah hry upravován. „Byla napsaná tak, že sice vychází z aktuálního politického dění kolem ministra financí, přesto je ale nadčasová a události jsou tam prezentovány ad absurdum. Takže jde spíše o nadsázku, než kopii událostí,“ uvedl pro server Pražský patriot autor scénáře Milan M. Deutsch.

Premiéra se bude konat 18. května, reprízy jsou zatím plánované na 25. května a 13. června. Na podzim se soubor chystá k turné po regionálních českých divadlech.

podlouhly-kukis-nahled

Obsazení: Pavla Drtinová, Veronika Svozílková, Josef Chytil, Milan M. Deutsch.

Kostýmy: Hana Dvořáková (návrhářka značky Hanna Rocca).

Více na www.cervenykukis.cz

Vstupenky: www.vrsovickedivadlo.cz

O hře jsme již dříve informovali zdeČervený Kukiš šel za politickou kariérou přes mrtvoly, podobnost s českými politiky je náhodná


Další články
Nahoru