dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - skorojasno
4°C
pozítří
Sobota - oblacno
2°C
Kontroly pivních kol v centru pokračují, „tyrolské ženy“ to na pokutách stálo tisíce
Pivní kolo na pravobřežní pražské náplavce. Foto: MP Praha

Kontroly pivních kol v centru pokračují, „tyrolské ženy“ to na pokutách stálo tisíce

Výlet na pivních kolech se prodražil skupince cizinců, kteří využili k projížďce centrem metropole pivní kolo. Pokuty dostali nejen cizinci, ale také řidič kola. Atrakce Pražanům stále vadí, strážníci v kontrolách polevovat podle svých slov nebudou.

Skupinka cizinců ve věku 20 až 25 let si návštěvu Prahy zpestřila výletem po historickém centru v kostýmech a popíjením „zlatého moku“ na pivním kole. Převlečeni byli do krojů tyrolských žen.

„Jejich protiprávní chování neušlo operátorovi městského kamerového systému. Vedle popíjení alkoholu v místech, kde je to vyhláškou města zakázáno, vzbuzovali také veřejné pohoršení,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Řidič pivního kola navíc porušil dopravní značení a odstavil kolo, kde se nemá. Hlídka strážníků pivní kolo zastavila na takzvaném „Kozím plácku“. Strážníci na místě udělili celkem osm pokut za porušení alkoholové vyhlášky v celkové hodnotě 8,5 tisíc korun, dále 2 tisíce korun za dva přestupky proti veřejnému pohoršení a řidič kola dostal pokutu ve výši 300 korun za porušení dopravního značení.

„Poté, co provozovatelé pivního kola zjistili, že strážníci danou problematiku řeší, dostavili se na místo a kolo si odvezli,“ dodala Seifertová.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru