dnes
Čtvrtek - jasno
11°C
zítra
Pátek - jasno
8°C
pozítří
Sobota - jasno
8°C
Kontroly pivních kol v centru pokračují, „tyrolské ženy“ to na pokutách stálo tisíce
Pivní kolo na pravobřežní pražské náplavce. Foto: MP Praha

Kontroly pivních kol v centru pokračují, „tyrolské ženy“ to na pokutách stálo tisíce

Výlet na pivních kolech se prodražil skupince cizinců, kteří využili k projížďce centrem metropole pivní kolo. Pokuty dostali nejen cizinci, ale také řidič kola. Atrakce Pražanům stále vadí, strážníci v kontrolách polevovat podle svých slov nebudou.

Skupinka cizinců ve věku 20 až 25 let si návštěvu Prahy zpestřila výletem po historickém centru v kostýmech a popíjením „zlatého moku“ na pivním kole. Převlečeni byli do krojů tyrolských žen.

„Jejich protiprávní chování neušlo operátorovi městského kamerového systému. Vedle popíjení alkoholu v místech, kde je to vyhláškou města zakázáno, vzbuzovali také veřejné pohoršení,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Řidič pivního kola navíc porušil dopravní značení a odstavil kolo, kde se nemá. Hlídka strážníků pivní kolo zastavila na takzvaném „Kozím plácku“. Strážníci na místě udělili celkem osm pokut za porušení alkoholové vyhlášky v celkové hodnotě 8,5 tisíc korun, dále 2 tisíce korun za dva přestupky proti veřejnému pohoršení a řidič kola dostal pokutu ve výši 300 korun za porušení dopravního značení.

„Poté, co provozovatelé pivního kola zjistili, že strážníci danou problematiku řeší, dostavili se na místo a kolo si odvezli,“ dodala Seifertová.


Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Včera v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Včera v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

V Praze 15 se bude diskutovat o Zdravé městské části

11. listopadu 2018 v 08:32

Druhé diskusní fórum Zdravé městské části Praha 15 se koná v pondělí 12. listopadu.

Další články
Nahoru