dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Nejčastější prohřešky při kontrolách heren v Praze 8? Automatům se nechce do temna
Starosta Prahy 8 Jiří Janků (vlevo) a vedoucí odboru krizového řízení Libor Paulus při kontrole heren. Foto: archiv

Nejčastější prohřešky při kontrolách heren v Praze 8? Automatům se nechce do temna

V průběhu ledna kontrolovala radnice Prahy 8 herny a dodržování pravidel souvisejících s jejich provozem. Vyhlášce nevyhovovaly především herny, které již dříve radnice osmé městské části navrhovala vyškrtnout. Nejčastějším prohřeškem byla nepovolená reklama a nedostatečné zatemnění provozovny.

V průběhu ledna kontrolovala radnice Prahy 8 herny a dodržování pravidel souvisejících s jejich provozem. Vyhlášce, jež vešla v platnost na podzim, neodpovídalo přes deset z nich. „Z výsledků kontrol jsem značně rozmrzelý. Jasně z nich vyplývá, že si někteří provozovatelé nedělají s pravidly hlavu,“ shrnuje výsledky kontroly starosta Prahy 8 Jiří Janků.

„Obzvláště v lokalitách, jako je například Ládví, pak herny a jejich blikající reklamy okolí doslova hyzdí. Vyhláška je už v platnosti dostatečně dlouho, aby si to zodpovědní podnikatelé dali do pořádku,“ pokračoval Janků.

Zajímavostí je, že vyhlášce nevyhovovaly především herny, které již dříve radnice Prahy 8 navrhovala vyškrtnout. To ovšem nakonec neumožnila nová pravidla nastavená Magistrátem hl. m. Prahy.

„V současnosti uvažujeme nad efektivním postupem, bohužel legislativa nám neumožňuje pružně reagovat. O problémových hernách ale budeme informovat magistrát i Ministerstvo financí,“ dodává Janků.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru