Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Kontrolní výbor Prahy 1 zahájil prověřování privatizace bytu v Bolzanově

Členové Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 se v úterý 22. června sešli na mimořádném jednání, aby z pověření Zastupitelstva MČ Praha 1, konaného 16. června, zahájili prověřování privatizace bytu v Bolzanově 7 a možného porušení etického kodexu zastupitele Pavlem Čižinským (Praha 1 sobě). Závěry své práce má Kontrolní výbor předložit ostatním zastupitelům Prahy 1 do 14. září.

„Zasedání bylo ryze pracovní a velmi korektní. Členové Kontrolního výboru obdrželi v předstihu moji obsáhlou zprávu a dnes převzali další potřebné podklady. Zároveň jim byli k doplňujícím otázkám k dispozici odborníci z Úřadu MČ Praha 1,“ popsal předseda Kontrolního výboru Prahy 1 David Bodeček (Piráti). 

Členové Kontrolního výboru tak mohli podrobně diskutovat s vedoucí oddělení interního auditu Pavlou Gajdošovou, vedoucím právního oddělení Petrem Dětským a vedoucím oddělení koordinace s SVJ Petrem Bullou, jehož oddělení má na starost privatizaci bytového fondu.

Členové Kontrolního výboru také na své další jednání pozvali prof. Arenbergera, který byt v Bolzanově 7 na začátku roku 2019 zprivatizoval a svoji účast na jednání v předstihu potvrdil. 

Další jednání Kontrolního výboru ZMČ Praha 1 se uskuteční 10. srpna.


Autor: red

Milostivé léto v Praze 2

Dnes v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Dnes v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

Dnes v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

Včera v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Praha 13 ruší vítání občánků i farmářské trhy

Včera v 08:31

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci se ruší Vítání občánků, které mělo proběhnout ve čtvrtek 2. prosince v obřadní síni radnice Prahy 13.

Projekt školní ulice v Praze 6 se osvědčil, radnice v něm bude pokračovat

Včera v 08:08

V září a říjnu proběhl zkušební provoz projektu školní ulice před ZŠ Hanspaulka v Praze 6. Omezení provozu v ulici Na Čihadle v úseku mezi ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce platilo půlhodinu před začátkem vyučování. Mezi půl osmou a osmou hodinou nesměla před školu vjíždět auta. Protože se režim...

Praha podpoří inovativní projekty ke zlepšení plynulosti dopravy

Včera v 07:14

Radní Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí dotace z Operačního programu Praha – pól růstu ve výši téměř 20 milionů korun na projekt vývoje systému Vytěžování dopravních dat na základě vstupu do Centrálního registru vozidel a dalších databází. Informační systém poskytne data o charakteristikách...

Hlasování třetího ročníku participativního rozpočtu Prahy 15 skončilo, radnice rozdělí 400 tisíc korun

Včera v 07:09

Do závěrečného hlasování obyvatel Prahy 15 se probojovalo 11 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části. Hlasování probíhalo na webových stránkách Občane, zapoj se! v období od 25. října do 25. listopadu a zúčastnilo se ho 505 lidí, jejichž hlasy se započítaly do celkového pořadí...

Další články
Nahoru