Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kontrolní výbor nedoporučil radním schválit některé projekty, třeba opravu terminálu MHD
Autobusový terminál na Černém Mostě. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Kontrolní výbor nedoporučil radním schválit některé projekty, třeba opravu terminálu MHD

Pražský magistrátní kontrolní výbor na včerejší zasedání nedoporučil dosluhujícím radním schvalovat některé projekty. Týká se to opravy silnice ze Slivence na Lochkov, IT zakázek, revitalizace terminálu MHD na Černém Mostě a opravy domova pro seniory v Bohnicích za 300 milionů korun. Zbylých 15 materiálů shledali členové výboru jako bezproblémové. Sdělil to předseda výboru Ondřej Prokop (ANO).
prokop-predseda-kontrolni-vybor

Předseda kontrolního výboru Ondřej Prokop

Kontrolní výbor byl zřízen v předminulém týdnu na ustavujícím zasedání pražských zastupitelů. Vznik výboru magistrátu ukládá zákon a jeho usnesení nejsou závazná, jedná se o poradní orgán zastupitelstva.

„Z dalšího jednání rady jsme za kontrolní výbor doporučili zatím neprojednávat, a nechat rozhodnutí až na nového radního, u rámcové smlouvy na outsourcing personálních zdrojů v IT," uvedl Prokop.

Výbor se tak prý usnesl z několika důvodů, a to mj. proto, že magistrát má na najímání odborníků v IT svou firmu Operator ICT, zakázka má hodnotu 50 milionů a navíc ji dosluhující rada již jednou z programu jednání stáhla.

Výbor navrhl odložit koncepci opravy terminálu Černý Most, podle které by se měl v následujících čtyřech letech proměnit. Nový radní, který zatím nebyl zvolen, by se v případě schválení musel podle výboru řídit dokumentem, který ani nečetl. Členům se nelíbí ani zamýšlená zakázka na opravu silnice ze Slivence do Lochkova za 45 milionů. Tu výbor navrhne projednat na příštím zasedání zastupitelů.

„Doporučili jsme ještě odložit rozhodnutí o obří rekonstrukci domova seniorů v Bohnicích. Shodli jsme se, že nechápeme, co paní radní Milena Johnová (Praha Sobě) dělala čtyři roky, že musí takto zásadní projekt předkládat v době po volbách, kdy konkrétně ona nemá už žádný politický mandát, neboť už nekandidovala a není ani zastupitelkou," uvedl Prokop.

Kontrolní výbor bude zasedat pravidelně každý týden ve středu. Tento systém bude fungovat do doby, než vznikne nová koalice a bude zvoleno nové vedení města. Pokračování přerušeného ustavujícího jednání zastupitelů je naplánováno na 24. listopadu.

Komunální volby v Praze letos vyhrála koalice Spolu, v 65členném zastupitelstvu získala 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti mají 13 zastupitelů. Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů má na pátém místě STAN. Šesté je SPD se třemi mandáty.

Koaliční jednání v metropoli začala hned po zářijových volbách, zatím se však neposunula. Vítězné Spolu prosazuje koalici na vládním půdorysu s Piráty a STAN, Piráti však vytvořili Alianci stability s Prahou Sobě a ve vyjednáváních chtějí pokračovat výlučně společně.


Autor: ČTK

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru