Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Kontrolní výbor nedoporučil radním schválit některé projekty, třeba opravu terminálu MHD
Autobusový terminál na Černém Mostě. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Kontrolní výbor nedoporučil radním schválit některé projekty, třeba opravu terminálu MHD

Pražský magistrátní kontrolní výbor na včerejší zasedání nedoporučil dosluhujícím radním schvalovat některé projekty. Týká se to opravy silnice ze Slivence na Lochkov, IT zakázek, revitalizace terminálu MHD na Černém Mostě a opravy domova pro seniory v Bohnicích za 300 milionů korun. Zbylých 15 materiálů shledali členové výboru jako bezproblémové. Sdělil to předseda výboru Ondřej Prokop (ANO).
prokop-predseda-kontrolni-vybor

Předseda kontrolního výboru Ondřej Prokop

Kontrolní výbor byl zřízen v předminulém týdnu na ustavujícím zasedání pražských zastupitelů. Vznik výboru magistrátu ukládá zákon a jeho usnesení nejsou závazná, jedná se o poradní orgán zastupitelstva.

„Z dalšího jednání rady jsme za kontrolní výbor doporučili zatím neprojednávat, a nechat rozhodnutí až na nového radního, u rámcové smlouvy na outsourcing personálních zdrojů v IT," uvedl Prokop.

Výbor se tak prý usnesl z několika důvodů, a to mj. proto, že magistrát má na najímání odborníků v IT svou firmu Operator ICT, zakázka má hodnotu 50 milionů a navíc ji dosluhující rada již jednou z programu jednání stáhla.

Výbor navrhl odložit koncepci opravy terminálu Černý Most, podle které by se měl v následujících čtyřech letech proměnit. Nový radní, který zatím nebyl zvolen, by se v případě schválení musel podle výboru řídit dokumentem, který ani nečetl. Členům se nelíbí ani zamýšlená zakázka na opravu silnice ze Slivence do Lochkova za 45 milionů. Tu výbor navrhne projednat na příštím zasedání zastupitelů.

„Doporučili jsme ještě odložit rozhodnutí o obří rekonstrukci domova seniorů v Bohnicích. Shodli jsme se, že nechápeme, co paní radní Milena Johnová (Praha Sobě) dělala čtyři roky, že musí takto zásadní projekt předkládat v době po volbách, kdy konkrétně ona nemá už žádný politický mandát, neboť už nekandidovala a není ani zastupitelkou," uvedl Prokop.

Kontrolní výbor bude zasedat pravidelně každý týden ve středu. Tento systém bude fungovat do doby, než vznikne nová koalice a bude zvoleno nové vedení města. Pokračování přerušeného ustavujícího jednání zastupitelů je naplánováno na 24. listopadu.

Komunální volby v Praze letos vyhrála koalice Spolu, v 65členném zastupitelstvu získala 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti mají 13 zastupitelů. Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů má na pátém místě STAN. Šesté je SPD se třemi mandáty.

Koaliční jednání v metropoli začala hned po zářijových volbách, zatím se však neposunula. Vítězné Spolu prosazuje koalici na vládním půdorysu s Piráty a STAN, Piráti však vytvořili Alianci stability s Prahou Sobě a ve vyjednáváních chtějí pokračovat výlučně společně.


Autor: ČTK

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

Dnes v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru