dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražské krimi

Kontrolní akce Alkohol odhalila v Praze 1 celou škálu protiprávního jednání

Několik osob zadrželi policisté při kontrolní akci „Alkohol“, která proběhla minulý týden na území Prahy 1 a jež byla zaměřena nejen na dodržování zákazu podávání alkoholu mladistvým, ale také na dodržování veřejného pořádku v centru metropole. Zjištěno bylo i množství přestupků.

Akce se společně s policisty zúčastnili zástupci další složek: Celní správy, České obchodní inspekce, Inspektorátu práce, Hygienické stanice hl. m. Prahy a také pracovníci živnostenského odboru radnice Prahy 1. Za první městskou část vyrazil společně s ostatními do terénu i starosta Oldřich Lomecký, za hlavní město pak radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

„Tyto akce jsou vždy pojímány komplexněji, aby záběr kontroly byl širší. Provádíme plánované preventivní, soustavné a opakující se akce s cílem zlepšit bezpečnost a snížení úrovně kriminality v centru města. Víme, že se jedná o boj, který nemůžeme nikdy absolutně vyhrát, ale je potřeba, právě těmito pravidelnými akcemi udržet co možná nejbezpečnější centrum města. Když už mobilizujeme tolik složek a institucí, byla by škoda tohoto potenciálu plně nevyužít a zaměřit se pouze na jediný segment kontroly,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Při akci „Alkohol“ se tak mužům a ženám zákona dostali do rukou mimo jiné tři lidé podezřelí ze sprejerství, dva podezřelí z distribuce drog, dva pachatelé v celostátním pátrání atd. Na poli přestupků byla zjištěna celá škála protiprávního jednání, od požívání alkoholu na veřejnosti, přes rušení nočního klidu až po nabízení erotických služeb. Kontrolní orgány narazily pouze na jednu podnapilou osobu mladistvého věku – zadržená dívka měla v dechu hladinu 1,33 promile alkoholu.

„Potírání těchto nešvarů v centru Prahy je nikdy nekončící proces. Všichni, kteří si naši městskou část pletou s eldorádem, kde je vše dovoleno, musejí počítat, že my nespíme – často doslova,“ poznamenal po skončení kontrolní akce starosta Lomecký.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru