dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
19°C
Kontrola v tržnici Sapa: Policisté zadrželi několik hledaných lidí, veterináři zjistili pochybení
Veterinární inspektoři zjistili závady ve značení přepravovaného masa. Foto: SVS

Kontrola v tržnici Sapa: Policisté zadrželi několik hledaných lidí, veterináři zjistili pochybení

Ve čtvrtek provedli policisté ve spolupráci se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí, Státní veterinární správou (SVS) a celníky provedli kontrolu v libušské tržnici Sapa.

Kontrola byla zaměřená především na skladování potravin, jejich přepravu a nakládání s nimi. Policisté zastavili a zkontrolovali celkem 138 automobilů a 155 lidí.

„Během kontrol policisté vypátrali čtyři hledané osoby, jednoho cizinec bez dokladů a uložili devět pokut,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Veterináři se při společné kontrole s policií zaměřili na obchodování se živočišnými produkty, zejména s masem, vejci a produkty rybolovu jako jsou ryby a dary moře. Zjistili řadu pochybení.

„Při kontrole veterinární inspektoři zjistili závady ve značení přepravovaného hovězího a vepřového masa a kostí a chybějící průvodní doklady. Maso bylo navíc přepravováno ve vozidle, jež nebylo registrováno u SVS, jak ukládají předpisy. Celkově se jednalo o 230 kilogramů masa,“ uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

V rámci dalších kontrol bylo konstatováno pochybení přepravce 20 400 čerstvých vajec, který takto podniká bez registrace u veterinární správy.

Provozovatelé potravinářských podniků, kteří jsou odpovědni za zjištěné závady, budou čelit přestupkovým řízením. „Za porušení pravidel pro obchodování s masem jim hrozí pokuty až ve výši 10 milionů korun, za provozování činnosti přepravy bez registrace sankce až do výše 300 000 korun,“ informoval Petr Vorlíček.


Hořely baterie elektrokol

Dnes ve 20:39

Dnes v 10:19 vyjeli hasiči ze Satalic a Holešovic k požáru 2 baterií z elektrokol ve Vodňanské ulici v Kyjích. Baterie byly uložené v boxu ještě před příjezdem Policie ČR a hasičů.

Požár odpadu v podkroví

Dnes v 07:17

Včera ve 14 hodin byl na tísňovou linku operačního střediska hasičů nahlášen požár v podkroví v Zapadlé ulici v Braníku. K případu vyjeli hasiči z Krče a Modřan, kteří zasahovali v dýchací technice. 

Ale dědo, máte to zapotřebí? Senior prý dělal na veřejnosti zvrhlosti, nakonec pro ně měl neuvěřitelné vysvětlení

17. dubna 2019 v 11:43

Hlídku městské policie na nemístné počínání seniora upozornili tři kolemjdoucí svědci. Případem se nyní zabývá republiková policie.

Tragédie v pražském parku na spadnutí, kočárek s dítětem se nekontrolovatelně řítí z kopce

17. dubna 2019 v 11:40

V rámci úterní očisty hlavního město zaměřené na sběr nebezpečného odpadu po narkomanech strážník zabránil hrozícímu neštěstí. V parku plném lidí zastavil dětský kočárek, který velkou rychlostí sjížděl z kopce.  Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Frustraci z rozchodu s dívkou si ošklivě vybil na rodičích a tím vše navíc neskončilo. Není to příjemné čtení…

16. dubna 2019 v 11:37

Na základě oznámení na tísňovou linku 156 vyjela dnes hlídka městské policie kolem jedné hodiny ráno do Kubelíkovy ulice, Praha 3, kde mělo docházet k rvačce mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce...

Toto jí udělal vlastní synáček?! Pěkně se vybarvil, matka s ním zažila peklo. Vyžadoval po ní i absurdní aktivitu na internetu…

12. dubna 2019 v 17:31

Počet zjištěných případů domácího násilí v metropoli se oproti minulého roku se zvýšil. Za leden a únor bylo vykázáno 31 násilných osob, což je o osm více než ze stejné období loňského roku.

Nechtěné překvapení z ciziny: V uzamčeném autě se v noci ukrývala pod starými hadry podivná návštěva

12. dubna 2019 ve 14:48

Dnes krátce po čtvrteční půlnoci přijala městská policie oznámení, že se někdo snaží ukrást modré vozidlo typu pick-up. Během tří minut byla hlídka z Prahy 5 v ulici K Vodojemu.

Zloději parfémů odnesli z jedné z prodejny dvanáct kusů

12. dubna 2019 v 11:22

Od poloviny února tohoto roku pracují policisté z místního oddělení  Zličín na objasnění případu krádeže, který se stal v Řevnické ulici v Praze 5.

Krádeže v kostely odhalily kamery

10. dubna 2019 v 09:28

Od konce února do minulé středy prošetřovali kriminalisté sedmého oddělení prvního policejního obvodu dva případy krádeží, ke kterým došlo v kostele na Náměstí Republiky v Praze 1.

Další články
Nahoru