dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Kontrola pražských heren odhalila několik nedostatků

Více než půl roku uplynulo od přijetí tzv. loterijní vyhlášky, kterou hlavní město vydalo, aby mimo jiné co nejvíce omezilo negativní vliv loterií a jiných podobných her. Zástupci pražského magistrátu společně s městskými strážníky a radním hl. m. Prahy Lukášem Manhartem proto ve čtvrtek večer vyrazili do ulic Prahy, aby se přesvědčili, jak se vyhláška osvědčila v praxi. Výsledkem šetření bude zahájení kontrolního řízení v celkem 5 případech.

„Hned v centru města na Václavském náměstí jsme odhalili porušení této vyhlášky ve dvou případech, kdy bylo možné do heren nahlížet a označení jedné z nich bylo zvýrazněno neonovým poutačem. Další prohřešky jsme zaznamenali také například v oblasti Invalidovny nebo náměstí Republiky,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast transparentní veřejné správy, legislativy a sportu Lukáš Manhart.

Součástí Obecně závazné vyhlášky stanovující místa a čas provozování loterie a jiných podobných her a kterou se zároveň stanoví opatření k omezení jejich propagace, začala platit od konce října loňského roku. Norma určující pravidla pro úpravu vnějšího vzhledu místa, kde jsou loterie provozovány, pak o měsíc později. A právě na ni se kontrola zaměřila.

Odbor daní, poplatků a cen Magistrátu hl. m. Prahy, který se loteriemi zabývá, nyní provede podrobnou kontrolu, na jejímž základě může uložit pokutu až do výše 500 tisíc korun. Na základě namátkového šetření se ovšem dá konstatovat, že provozovatelé heren a kasin se nové vyhlášce ve většině případů přizpůsobili.


Další články
Nahoru