Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kontrola odhalila chyby v hospodaření více než tří desítek z 57 pražských radnic
V hospodaření Prahy 5 se loni objevily chyby, ale nebyly závažné. Foto: archiv

Kontrola odhalila chyby v hospodaření více než tří desítek z 57 pražských radnic

Kontrola hospodaření v loňském roce odhalila chyby a nedostatky u více než tří desítek z 57 pražských radnic. Mezi přečiny byly například nedodržení termínů zveřejnění informací nebo nepřesnosti v účetnictví. Nedostatky při kontrole postupně napravovaly. Vyplývá to ze zprávy, kterou aktuálně projednali pražští radní.

Mezi bezproblémovými radnicemi byly například Praha 2, 9, 13 nebo kbelská radnice, u kterých auditoři nezjistili žádné chyby a nedostatky. Celkem prošla bez problémů zhruba dvacítka radnic. Další, to se týkalo třeba Prahy 5, měly pouze méně závažné chyby.

Radnice, u kterých odborníci zjistili nedostatky, nedodržely například termíny, kdy měly zveřejnit informace o schváleném rozpočtovém provizoriu, nezveřejnily v zákonné lhůtě rozpočet městské části nebo nezveřejnily na úřední desce závěrečný účet za předloňský rok.

Chyby měly některé radnice v účetnictví, kdy například účtovaly položky do jiných období, než kam patřily, případně jedna z nich účtovala již nevymahatelné vyřazené pohledávky jiným způsobem, než se má.

Chod jednotlivých radnic platí hlavní město. Na to má Praha ve svém rozpočtu pro letošek přes 6,66 miliardy korun, což je meziročně o 1,3 miliardy více. Další peníze dostanou radnice na výkon státní zprávy a také peníze vybrané na odvodech z loterií a her. Magistrát mezi radnice rovněž průběžně rozděluje dotace.


Autor: ČTK

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru