dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Kontejnery pod zem, staré lavičky pryč, toalety ve zdech. Úpravy náplavek budou hotovy do jara
Náplavka na Rašínově nábřeží. Foto: archiv

Kontejnery pod zem, staré lavičky pryč, toalety ve zdech. Úpravy náplavek budou hotovy do jara

Pražské náplavky na Rašínově a Dvořákově nábřeží doplní kamenné lavice na sezení podél zdi. Veřejné toalety se přestěhují do menších prostor ve zdech náplavky, současné provizorní ve stavebních buňkách zmizí. Nové odpadkové kontejnery budou pod zemí. Vyplývá to z materiálu, který schválili radní hlavního města.

Studii proveditelnosti pro magistrát zpracuje architektonická kancelář Projektil Architekti. Úpravy náplavky by měly být hotové do dubna příštího roku. Na nábřeží už nebudou nevyhovující staré lavičky. „Stávající mobiliář odpovídajícím způsobem neplní svojí funkci a ve smyslu přeměny nábřeží ve významné prostory města tak není těmto lokalitám adekvátní," píše se v dokumentu.

Opravy se dočkají také veřejné toalety. Z náplavek zmizí provizorní umístění ve stavebních buňkách a mobilní WC. Přestěhují se do volných vnitřních prostor ve zdech náplavky. Nově vyřešené budou i kontejnery na odpad. Podle nové studie se přesunou pod zem. Vrchní plošina by měla být pokrytá stejnou kamennou dlažbou jako povrch náplavky, osazené by měly být velkými otvory pro vhazování odpadků.

Architektonicky bude nové toalety a kontejnery řešit architekt Petr Janda. Provozovatel náplavek Daniel Hagen ČTK řekl, že úpravy nezačnou dřív než v listopadu, do kdy jsou na nábřeží naplánované akce. Hotovo by mělo být do začátku příští sezóny v dubnu příštího roku.

Pražská náplavka po nočním mejdanu: Vypito, dopito, pob..to

Praha chce předělat břehy Vltavy v celé délce hlavního města. Podél řeky mají například vzniknout oddechové zóny, přibudou nové cesty a jednotlivé úseky mají být propojeny tak, aby bylo možné je projít vcelku.

Vzniknout mají nové lávky, které překlenou rušné silnice, a nová schodiště. V plánu je rovněž vznik piknikových zón. O veškeré akce a dění podél řeky by se měl starat jejich správce, společnost Trade Centre Praha. Jejím stoprocentním vlastníkem je Praha.


Další články
Nahoru