dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Povodně 2013

Kontejnery na povodňový odpad

Městská část Praha 12 dostala od Magistrátu hlavního města Prahy přiděleno 20 kontejnerů na odpad vzniklý v souvislosti s povodněmi.

Dnes bylo umístěno prvních sedm kontejnerů, a to dva v ulici U Zastávky, dva v blízkosti ZŠ TGM a jeden na křižovatce ulic U Kina a Komořanská.

Pro občany, kterým voda tekoucí z polí nebo z lesa vytopila sklepy na území Cholupic a Komořanech, bude dnes přistaveno po jednom kontejneru na křižovatce ulic Ražická a Ke Kálku a Palmetova a Pod Lesem.

Na základě požadavků občanů MČ Praha 12 požádala magistrát o další kontejner, který by měl být ve čtvrtek umístěn v Točné na rohu ulic Na Stráňkách a K závorám. V jednom domě tam byly vytopeny obytné místnosti a v dalších sklepní prostory.

Kontejnery jsou určené pouze pro povodňový odpad od fyzických osob. V případě naplnění kontejneru volejte o jeho výměnu na tel. 261 710 375.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru