dnes
Sobota - prehanky-dest
18°C
zítra
Neděle - zatazeno
19°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
17°C
Povodně 2013

Kontejnery na povodňový odpad

Městská část Praha 12 dostala od Magistrátu hlavního města Prahy přiděleno 20 kontejnerů na odpad vzniklý v souvislosti s povodněmi.

Dnes bylo umístěno prvních sedm kontejnerů, a to dva v ulici U Zastávky, dva v blízkosti ZŠ TGM a jeden na křižovatce ulic U Kina a Komořanská.

Pro občany, kterým voda tekoucí z polí nebo z lesa vytopila sklepy na území Cholupic a Komořanech, bude dnes přistaveno po jednom kontejneru na křižovatce ulic Ražická a Ke Kálku a Palmetova a Pod Lesem.

Na základě požadavků občanů MČ Praha 12 požádala magistrát o další kontejner, který by měl být ve čtvrtek umístěn v Točné na rohu ulic Na Stráňkách a K závorám. V jednom domě tam byly vytopeny obytné místnosti a v dalších sklepní prostory.

Kontejnery jsou určené pouze pro povodňový odpad od fyzických osob. V případě naplnění kontejneru volejte o jeho výměnu na tel. 261 710 375.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru