dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražský život

Kontejnery na bioodpad a mobilní dvory v Praze 10

Od soboty 20. října až do poloviny listopadu budou vždy o víkendu k dispozici velkokapacitní kontejnery na bioodpad. Kontejnery slouží výhradně pro odpad biologického charakteru, jako jsou větve, tráva, listí, spadané ovoce, zbytky rostlin, případně jiné bioodpady výhradně ze zahrad rodinných domů. Do kontejnerů není možné vkládat jiné druhy odpadů.

V září a říjnu je pak možné využít i služby tzv. mobilního sběrného dvora, kam lze rovněž přinést bioodpad, ale také objemný odpad, dřevěný odpad a kovy, vše opět z provozu domácností. Pro jednotlivé odpady jsou přistaveny velkokapacitní kontejnery. Přítomný pracovník svozové firmy v místě zajistí běžnou evidenci odkládaného odpadu.

K odkládání bioodpadů a objemných odpadů aj. slouží také Sběrné dvory hlavního města Prahy – např. v dostupnosti občanům Prahy 10 je sběrný dvůr v ulici Teplárenská v Malešicích, dále v ulici Perucká na Vinohradech, v ul. Malešická na Žižkově nebo sběrný dvůr v ulici Zakrytá v katastru Záběhlic.

Pro bioodpady lze upřednostnit stabilní sběrné místo bioodpadu, která se nachází v ulici Dřevčická (cca 100 metrů od ulice Černoskotelecká). Předání odpadu ve sběrných dvorech či sběrně bioodpadu je od občanů města zdarma.


Další články
Nahoru