Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kontejner na dary pro kočky a psy zaplnili lidé sedmkrát, tři útulky z toho budou žít řadu měsíců
Pejsci v útulcích se okamžitě vydali dary prozkoumat. Foto: JP

Kontejner na dary pro kočky a psy zaplnili lidé sedmkrát, tři útulky z toho budou žít řadu měsíců

I letos organizovala Praha 2 předvánoční sbírku pro psí a kočičí útulky. V rámci celosvětového charitativního projektu Giving Tuesday byl už potřetí umístěn na náměstí Míru kontejner, který během necelých tří týdnu zaplnili dárci sedmkrát. Darované věci dnes zástupci radnice druhé městské části rozvezli do dvou psích a jednoho kočičího útulku.

Do oranžového kontejneru na náměstí Míru lidé vhazovali granule, pamlsky, pelíšky, misky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Sbírka začala 30. listopadu a skončila včera. Dnes byly nashromážděné věci převezeny do útulků. První zastávka byla pří útulek v Lysé nad Labem, druhá malý rodinný azyl pro seniorní psy v pražské Libni.

psi-utulek-2020-clanek „Lidé jsou štědří, chtěla bych jim moc poděkovat. Vážím si toho, že i v době ekonomicky nepříliš příznivé myslí lidé na čtyřnohé kamarády. Je to znak toho, že mají dobré srdce. Útulky budou z darů žít řadu měsíců. Libeňský útulek z darovaných věcí pomůže i sociálně slabým pejskařům v okolí,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která se dnešního rozvozu osobně zúčastnila.

Někteří lidé podle ní během adventu přicházeli s dary ke kontejneru opakovaně a v některých případech byly dary doprovozeny vzkazy útulkům. I tyto zprávy byly do útulků předány.

Třetí zastávkou při rozvozu darů byl útulek v areálu Psychiatrické nemocnici Bohnice. Ten se stará především o kočky pacientů, ale jsou v něm třeba i morčata či další domácí zvířata.

„Velmi tuto předvánoční akci vítám a jsem rád, že letos byl obdarován i kočičí útulek. Je skvělé, že každým rokem je o darování větší a větší zájem, což je v dnešní době společenské nejistoty o to cennější. Nečekal jsem, že kontejner se zaplní sedmkrát,“ uvedl radní Prahy 2 pro bezpečnost Michal Zuna, který se také dnešního rozvozu zúčastnil.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru