Dnes Pondělí - oblacno 28°C
Zítra Úterý - polojasno 30°C
Pondělí 15. 8. 2022
Svátek má Hana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kontejner na dary pro kočky a psy zaplnili lidé sedmkrát, tři útulky z toho budou žít řadu měsíců
Pejsci v útulcích se okamžitě vydali dary prozkoumat. Foto: JP

Kontejner na dary pro kočky a psy zaplnili lidé sedmkrát, tři útulky z toho budou žít řadu měsíců

I letos organizovala Praha 2 předvánoční sbírku pro psí a kočičí útulky. V rámci celosvětového charitativního projektu Giving Tuesday byl už potřetí umístěn na náměstí Míru kontejner, který během necelých tří týdnů zaplnili dárci sedmkrát. Darované věci dnes zástupci radnice druhé městské části rozvezli do dvou psích a jednoho kočičího útulku.

Do oranžového kontejneru na náměstí Míru lidé vhazovali granule, pamlsky, pelíšky, misky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Sbírka začala 30. listopadu a skončila včera. Dnes byly nashromážděné věci převezeny do útulků. První zastávkou byl psí útulek v Lysé nad Labem, druhá malý rodinný azyl pro seniorní psy v pražské Libni.

psi-utulek-2020-clanek „Lidé jsou štědří, chtěla bych jim moc poděkovat. Vážím si toho, že i v době ekonomicky nepříliš příznivé myslí lidé na čtyřnohé kamarády. Je to znak toho, že mají dobré srdce. Útulky budou z darů žít řadu měsíců. Libeňský útulek z darovaných věcí pomůže i sociálně slabým pejskařům v okolí,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která se dnešního rozvozu osobně zúčastnila.

Někteří lidé podle ní během adventu přicházeli s dary ke kontejneru opakovaně a v některých případech byly dary doprovozeny vzkazy útulkům. I tyto zprávy byly do útulků předány.

Třetí zastávkou při rozvozu darů byl útulek v areálu Psychiatrické nemocnici Bohnice. Ten se stará především o kočky pacientů, ale jsou v něm třeba i morčata či další domácí zvířata.

„Velmi tuto předvánoční akci vítám a jsem rád, že letos byl obdarován i kočičí útulek. Je skvělé, že každým rokem je o darování větší a větší zájem, což je v dnešní době společenské nejistoty o to cennější. Nečekal jsem, že kontejner se zaplní sedmkrát,“ uvedl radní Prahy 2 pro bezpečnost Michal Zuna, který se také dnešního rozvozu zúčastnil.


Autor: Jan Puci

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru