dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
30°C
pozítří
Sobota - jasno
19°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Kongresový turismus pro rok 2018 podpořila Praha několika miliony korun

Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání podpořila 11 projektů v oblasti kongresového turismu v celkové výši 4 291 000 korun. Navržená podpora u 10 těchto projektů bude následně projednána na zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy. Mezi podpořené patří kongresy v různých oblastech medicíny, kongresy zabývající se sociální problematikou či inženýrskými postupy.

Oblast kongresového turismu patří dlouhodobě mezi priority hl. m. Prahy. Jde o specifický segment v cestovním ruchu, který přináší vysokou přidanou hodnotu. Vedle významných finančních příjmů podporuje výměnu know-how a zkušeností v různých oblastech vědních oborů, např. medicíny či chemickotechnologických postupů, ale též v celospolečensky závažných tématech, jakým je prevence násilí a zneužívání dětí. Účast zahraničních odborníků logicky přispívá k udržování vysoké úrovně v jednotlivých oborech.

Praha se v letech 2015 a 2016 dle žebříčku agentury ICCA (International Congress and Convention Association) umístila jako 11. kongresová destinace světa s celkovým počtem 126 mezinárodních asociačních meetingů v roce 2016. To je bezesporu dáno mnoha faktory, zejména kontinuální podporou hl. m. Prahy a vytvořením a rozvojem stabilního zázemí pro pořádání kongresů, dále sofistikovaným dopravním systémem, velice pozitivní bezpečností situací a samozřejmě atraktivitou města v oblasti kultury a pamětihodností. V roce 2017 se v Praze konal 56. ročník kongresu ICCA, jenž vypovídá o tomto postaven a který může v dalších letech pozici Prahy na žebříčku ještě významně posílit.

Komise Rady hl. m. Prahy pro udělování grantů v oblasti cestovního ruchu na zasedání dne 22. 11. 2017 posoudila 12 přijatých žádostí o grant a jednomyslně přijala usnesení, kterým doporučila finanční podporu 11 žadatelům, kteří splnili podmínky grantového řízení v oblasti kongresového turismu na rok 2018, v celkové výši 4 291 000 Kč. Výbor Zastupitelstva hl. m. Prahy pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy se na zasedání dne 6. 12. 2017 s návrhem Komise ztotožnil.

Dle Zásad pro poskytování grantů HMP v oblasti kongresového turismu na rok 2018 jsou granty jednoleté, jsou určeny výhradně k podpoře kongresového turismu na území hl. m. Prahy, musí propagovat Prahu, nesmí sloužit k vytváření zisku a jsou poskytovány v režimu „de minimis“. Grant může být přidělen pouze kongresům, které mají 700 a více účastníků, kteří současně stráví v Praze minimálně 2 noci a z nichž minimálně 60 % je ze zahraničí. Výše podpory je stanovena na 250 Kč na účastníka, v celkovém objemu na jednu akci (kongres) maximálně 1 000 000 Kč.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Dnes v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Dnes v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

Včera ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru