dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Žďárský mě napadl v kuřárně svým břichem, zlobil se Stropnický
Matěj Stropnický hovoří o napadení, starosta Prahy 19 Pavel Žďárský dává najevo svou nespokojenost. Foto: JP

Žďárský mě napadl v kuřárně svým břichem, zlobil se Stropnický

Pražští zastupitelé se na svém dnešním jednání celé dopoledene přeli o programu, který nakonec neschválili. Do únavných hádek vstoupil nečekaně zastupitel Trojkoalice Matěj Stropnický, který komunálním politikům a návštěvníkům jednání sdělil, že byl slovně i fyzicky napaden starostou Prahy 19 Pavlem Žďárským.

Matěj Stropnický se postavil k řečníckému pultíku a spustil. „Přiznám se, že jsem trochu rozrušený, byl jsem vedle a pan Ždárský mě fyzicky napadl. Byl jsme napaden tímto otylým člověkem. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že bych byl napaden jeho břichem, které do mě strkalo v kuřácké místnosti. To je neskutečný. Tento pán by měl být vykázán ze sálu,“ sdělil Stropnický, který následně opakovaně požádal primátorku, aby zajistila bezpečný průběh zastupitelstva. Stropnický nazval  Žďárského členem ODS, přitom z této strany vystoupil už před pěti lety.

Následně požádal Žďárský, který přišel na dnešní veřejně přístupné jednání jako host, aby mohl vystoupit. To mu bylo umožněno. „Řval na nás v kuřárně, že chce poslouchat jednání. Tak jsem mu řekl, ať jde do sálu,“ sdělil Žďárský. V kuřárně je obrazovka, která přenáší průběh dění v sále.

Následně někteří zastupitelé Stropnického vyzvali, ať se uklidní. Bývalý předseda Strany zelených se nedal a pustil se i do kritiky strážníků, kteří jsou v sále přítomni: „Od čeho tu jsou strážníci, kteří mají dohlížet na bezpečný průběh jednání?! To ať jsou rovnou na ulici. Ale kladu si otázku, že když není bezpečno v budově magistrátu, jak je asi bezpečno v ulicích Prahy?“

Kulturní vložka dnešního jednání byla ukončena tím, že primátorka Adriana Krnáčová poslala strážníky do kuřárny, ať tam dohlédnou na pořádek. Oba aktéři konfliktu se k jeho průběhu už dále nevyjadřovali.

zdarsky-1

Pavel Žďárský se domáhá vystoupení, i když není člen pražského zastupitelstva

zdarsky-2

Ke slovu se nakonec dostal


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Včera v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Včera v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Včera v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru