dnes
Sobota - jasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
17°C
Žďárský mě napadl v kuřárně svým břichem, zlobil se Stropnický
Matěj Stropnický hovoří o napadení, starosta Prahy 19 Pavel Žďárský dává najevo svou nespokojenost. Foto: JP

Žďárský mě napadl v kuřárně svým břichem, zlobil se Stropnický

Pražští zastupitelé se na svém dnešním jednání celé dopoledene přeli o programu, který nakonec neschválili. Do únavných hádek vstoupil nečekaně zastupitel Trojkoalice Matěj Stropnický, který komunálním politikům a návštěvníkům jednání sdělil, že byl slovně i fyzicky napaden starostou Prahy 19 Pavlem Žďárským.

Matěj Stropnický se postavil k řečníckému pultíku a spustil. „Přiznám se, že jsem trochu rozrušený, byl jsem vedle a pan Ždárský mě fyzicky napadl. Byl jsme napaden tímto otylým člověkem. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že bych byl napaden jeho břichem, které do mě strkalo v kuřácké místnosti. To je neskutečný. Tento pán by měl být vykázán ze sálu,“ sdělil Stropnický, který následně opakovaně požádal primátorku, aby zajistila bezpečný průběh zastupitelstva. Stropnický nazval  Žďárského členem ODS, přitom z této strany vystoupil už před pěti lety.

Následně požádal Žďárský, který přišel na dnešní veřejně přístupné jednání jako host, aby mohl vystoupit. To mu bylo umožněno. „Řval na nás v kuřárně, že chce poslouchat jednání. Tak jsem mu řekl, ať jde do sálu,“ sdělil Žďárský. V kuřárně je obrazovka, která přenáší průběh dění v sále.

Následně někteří zastupitelé Stropnického vyzvali, ať se uklidní. Bývalý předseda Strany zelených se nedal a pustil se i do kritiky strážníků, kteří jsou v sále přítomni: „Od čeho tu jsou strážníci, kteří mají dohlížet na bezpečný průběh jednání?! To ať jsou rovnou na ulici. Ale kladu si otázku, že když není bezpečno v budově magistrátu, jak je asi bezpečno v ulicích Prahy?“

Kulturní vložka dnešního jednání byla ukončena tím, že primátorka Adriana Krnáčová poslala strážníky do kuřárny, ať tam dohlédnou na pořádek. Oba aktéři konfliktu se k jeho průběhu už dále nevyjadřovali.

zdarsky-1

Pavel Žďárský se domáhá vystoupení, i když není člen pražského zastupitelstva

zdarsky-2

Ke slovu se nakonec dostal


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru