dnes
Neděle - zatazeno
27°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
27°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
26°C
Žďárský mě napadl v kuřárně svým břichem, zlobil se Stropnický
Matěj Stropnický hovoří o napadení, starosta Prahy 19 Pavel Žďárský dává najevo svou nespokojenost. Foto: JP

Žďárský mě napadl v kuřárně svým břichem, zlobil se Stropnický

Pražští zastupitelé se na svém dnešním jednání celé dopoledene přeli o programu, který nakonec neschválili. Do únavných hádek vstoupil nečekaně zastupitel Trojkoalice Matěj Stropnický, který komunálním politikům a návštěvníkům jednání sdělil, že byl slovně i fyzicky napaden starostou Prahy 19 Pavlem Žďárským.

Matěj Stropnický se postavil k řečníckému pultíku a spustil. „Přiznám se, že jsem trochu rozrušený, byl jsem vedle a pan Ždárský mě fyzicky napadl. Byl jsme napaden tímto otylým člověkem. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že bych byl napaden jeho břichem, které do mě strkalo v kuřácké místnosti. To je neskutečný. Tento pán by měl být vykázán ze sálu,“ sdělil Stropnický, který následně opakovaně požádal primátorku, aby zajistila bezpečný průběh zastupitelstva. Stropnický nazval  Žďárského členem ODS, přitom z této strany vystoupil už před pěti lety.

Následně požádal Žďárský, který přišel na dnešní veřejně přístupné jednání jako host, aby mohl vystoupit. To mu bylo umožněno. „Řval na nás v kuřárně, že chce poslouchat jednání. Tak jsem mu řekl, ať jde do sálu,“ sdělil Žďárský. V kuřárně je obrazovka, která přenáší průběh dění v sále.

Následně někteří zastupitelé Stropnického vyzvali, ať se uklidní. Bývalý předseda Strany zelených se nedal a pustil se i do kritiky strážníků, kteří jsou v sále přítomni: „Od čeho tu jsou strážníci, kteří mají dohlížet na bezpečný průběh jednání?! To ať jsou rovnou na ulici. Ale kladu si otázku, že když není bezpečno v budově magistrátu, jak je asi bezpečno v ulicích Prahy?“

Kulturní vložka dnešního jednání byla ukončena tím, že primátorka Adriana Krnáčová poslala strážníky do kuřárny, ať tam dohlédnou na pořádek. Oba aktéři konfliktu se k jeho průběhu už dále nevyjadřovali.

zdarsky-1

Pavel Žďárský se domáhá vystoupení, i když není člen pražského zastupitelstva

zdarsky-2

Ke slovu se nakonec dostal


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

Další články
Nahoru