Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Konference Prahy 1 se bude věnovat problematice bezdomovectví v centru
Bezdomovec. Ilustrační kresba: Bezpřístřešníci

Konference Prahy 1 se bude věnovat problematice bezdomovectví v centru

V pondělí 18. prosince proběhne v aule Nemocnice Na Františku konference s názvem Praha 1 a občané bez přístřeší. Komplexní problém vyžaduje komplexní řešení – prevence bezdomovectví a léčba traumatu.  

„Lidí bez přístřeší a v nouzi na území Prahy 1 přibývá a my situaci chceme řešit. Na konferenci chceme najít nové úhly pohledu, možnosti řešení a partnery pro spolupráci,“ vysvětluje radní Prahy 1 pro sociální oblast a bezbariérovost Ivana Antalová důvody, proč městská část konferenci organizuje. 

Na konferenci o osobách bez přístřeší zve Praha 1 zástupce a odborníky z jiných městských částí, ministerstev i jiných měst. „Na konferenci budou prezentovány příklady dobré praxe a inovativní možnosti řešení z jiných měst, třeba z Ostravy nebo Brna. Vystoupí i hosté z partnerského města Prahy 1 Vídně, kde se daří každý rok počet osob bez přístřeší snižovat a představí své programy a nástroje řešení,“ vysvětluje Antalová koncept konference. 

„Úmyslně jsme se rozhodli pořádat naši konferenci v prostorech Nemocnice Na Františku, tedy na místě, kde často končí lidé bez domova se zdravotními problémy. Usilujeme o propojování sociálních a zdravotních služeb,“ doplňuje Antalová. 

Kromě diskuze existujících problémů a překážek v integraci lidí bez přístřeší a prezentace nových způsobů řešení jejich situace nabídne podle Antalové konference prostor pro propojování institucí a odborníků a pro koordinaci dalšího postupu. V závěru akce budou prezentovány konkrétní kroky Prahy 1 v této oblasti v roce 2024. 

Konference Praha 1 a občané bez přístřeší

Pondělí 18. prosince od 9:30 hodin

Aula Nemocnice na Františku (Na Františku 8, 110 00 Praha 1).


Autor: red

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

Včera ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

Včera v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

Včera v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

Včera v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

Včera v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

Včera v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Točenský masopust

19. února 2024 v 17:41

Točenský masopust se koná v sobotu 2. března, začíná se v 9 hodin.

Kyjský masopust 2024

19. února 2024 v 17:24

Třetí ročník Kyjského masopustu v neděli 25. února. Přijďte si připomenout tradice masopustního veselí.

Výstava pro všechny smysly

19. února 2024 ve 13:04

Do botanické zahrady v Troji se vrací Výstava pro všechny smysly. Výstava, která je vhodná i pro nevidomé a osoby s dalšími specifickými potřebami, začíná 1. března. Návštěvníci se budou moci vydat na cestu za vzácným kořením, čajem i hedvábím do dalekého Orientu.

Mezinárodní den průvodců: Vyšehrad

19. února 2024 v 07:39

Údajné sídlo legendární kněžny Libuše, rezidence českých panovníků přelomu 11. a 12. století a sídlo kapituly, jejíž probošti bývali nejvyššími kancléři země nebo symbolický bod korunovačních cest našich králů. Bezplatná prohlídka Tomáše Kryla a projektu Vycházky Prahou v rámci Mezinárodního dne...

Další články
Nahoru