dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Konference o zachování biodiverzity v tropech. Vystoupí zpěvák a fotograf vážek Dan Bárta

Mezinárodní konference o zachování biodiverzity v tropických oblastech (TBCC) se uskuteční ve dnech 22.–23. října na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU), Kamýcká 129, Praha-Suchdol.

Vědecké sympozium se soustředí na veškeré aspekty zachování rozmanitosti tropických ekosystémů s ohledem na udržitelný rozvoj, ochranu pralesů, chov zvířat v původním prostředí i v lidské péči aj.

Na konferenci mj. zazní příspěvky o možnostech biozemědělství v tropických oblastech a o konkrétních záchranných programech (nártoun filipínský, gorila nížinná aj.). Téma bude rovněž zaměřeno na mýcení pralesů v zemích třetího světa a na ekoturistku, mikrofinancování a také na roli zoologických zahrad v moderní společnosti či využití digitálních a satelitních technologií v monitoringu a ochraně životního prostředí.

Mezi jinými na konferenci vystoupí zpěvák a fotograf vážek Dan Bárta – ve čtvrtek 23. 10. od 13.20; ředitel ZOO Liberec David Nejedlo – středa 22. 10. od 15.30; primatolog, který vede výzkum na Madagaskaru, Stanislav Lhota – středa 22. 10. od 13.00 hodin. Úvodní vystoupení Pavly Hejcmanové bude zaměřené na unikátní projekt záchrany Antilopy Derbyho, který vede tým vědců z ČZU.

Celý program konference je na http://tbcc2014.ftz.czu.cz/?r=6467.

 


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru