dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

Konference o boji proti korupci, účast je zdarma

Spojit síly organizací, úřadů a expertů angažujících se v prevenci a boji proti korupci má za cíl konference s názvem Občanské iniciativy v prevenci a v boji proti korupci, která se koná 4. listopadu 2015 v Americkém centru v Praze (Tržiště 13, Praha 1) od 9 do 6 hodin. Akci pořádá nezisková organizace Spiralis s podporou Velvyslanectví USA v Praze. Konference je určena občanům, občanským iniciativám, voleným zastupitelům i úředníkům místních samospráv.

S konkrétními kauzami a metodami jejich řešení vystoupí odborníci z významných společností, hnutí, iniciativ a institucí angažujících se proti korupci(Nadační fond proti korupci, Fond Otakara Motejla, Fond NNO, Úřad vlády ČR, Informační centrum OSN, Městský úřad Kolín, Občanský monitoring, Pražské fórum aj.).

Zazní také zkušenosti ze zahraničí. Vedle Mileny Vicenové, exministryně zemědělství, jako hlavní spíkr vystoupí Ryan Turner ze společnosti ChangeMatters, Washington D.C., expert na zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů a jeho protikorupční efekty.

„Dosáhnout změny či dokonce zrušení územního rozhodnutí v kauzách jako je Maršmeloun, Trojmezí v Praze či hypermarket v centru Náchoda stojí aktéry spoustu času a energie. Chceme tyto hybatelé změn podpořit, vzájemně propojit a poukázat tak na význam těchto aktivit. Stačí jeden aktivní občan a zdánlivě beznadějná situace má řešení. Představíme příběhy, zákonné možnosti, a take kde čerpat zdroje na tuto činnost. Věříme, že téma přiláká další aktivní občany,” říká ředitelka Spiralis, které akci pořádá.

Více informací o konferenci, včetně programu, je zde


Další články
Nahoru