dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - jasno
14°C
Seniorská Praha

Konference na radnici se zaměřila i na problematiku týrání seniorů

Stárnutí v hlavním městě a zveřejnění unikátních dokumentů o týrání seniorů v ústavech, tato témata se dostala na program konference „Stáří spojuje 2017“, která se ve dnech 12. a 13. června konala na půdě Magistrátu.  

Akci organizoval spolek Život 90 zaměřený na seniory a Gerontologický institut. První den programu se věnoval stárnutí v hlavním městě v konfrontaci s funkčními koncepty na dané téma realizovanými ve Švédsku.

Druhý den konference se její účastníci stali svědky zveřejnění unikátních dokumentů na téma týrání seniorů v ústavech. Zástupci ministerstva vnitra současně představili nové metody agresorů a podvodníků, kteří si vyhlížejí seniory jako své oběti.

Praha v loňském roce realizovala dva projekty, které byly zaměřeny na podporu seniorů. Oba byly podpořeny státní účelovou dotací Ministerstva vnitra v rámci Programu prevence kriminality 2016.

První z projektů se jmenoval „Hl. m. Praha-Praha BEZPEČNĚ online 2016: Prevence online kriminality páchané na seniorech“ a zahrnoval realizaci dílčích aktivit, jejichž cílem bylo vytvoření efektivního udržitelného systému vzdělávání seniorů v oblasti prevence online kriminality.

Druhý projekt -  „Hl. m. Praha: Stáří v bezpečí“, byl zaměřen na poskytování relevantních informací souvisejících s bezpečností seniorů, a to jak pro širokou, tak odbornou veřejnost. V jeho rámci byl vytvořen například webový portál www.bezpeciproseniory.cz, a vznikla řada dalších aktivit.


Praha 11 zve na koncert

12. října 2018 v 11:15

Koncert Yvetty Simonové, stálice české populární hudby, která před publikem vystupuje už více než půl století, si můžete poslechnout 16. října od 14:30 v KC Zahrada.

Melodie pro každého v Chodovské tvrzi

8. října 2018 v 08:53

Ve středu 10. října v 19 hodin začne první díl hudebního cyklu Melodie pro každého, ve kterém zazní písničky J. Suchého a J. Šlitra i jiné nestárnoucí hity z repertoáru divadla Semafor.

Dušičkové dekorace na radnici

8. října 2018 v 08:19

Radnice třinácté městské části umožní seniorům vyrobit si dušičkové dekorace.

Posvícenská zábava pro seniory

7. října 2018 v 08:30

Jihoměstská sociální zve na Posvícení, které proběhne ve středu 17. října od 13:30 do 18 hodin.

Trojka pro seniory zve v říjnu na Nordic Walking

3. října 2018 v 07:05

Pro začátečníky i pokročilé bez registrace, i nepravidelně.

Praha 9 zve na program k Mezinárodnímu dni seniorů

2. října 2018 ve 22:47

Sto let Československa – 100 let české dechovky – Krajanka Václava Hlaváčka. Pořad k výročí republiky složený z nejkrásnějších písniček, které provázely vznik republiky a zachytily proměnu dechovky v celém období od roku 1918 do roku 2018.

V Obecním domě se koná letos již druhé setkání seniorů

29. září 2018 v 10:10

Nezvykle velkému zájmu se těší společenská akce Podzimní setkání konané v Obecním domě. Dorazilo na ni téměř 1300 seniorů z celé Prahy. Po velkém úspěchu jarního setkání seniorů uspořádalo hlavní město Praha další setkání seniorů, tentokrát podzimní. Opět bylo určeno především klientům...

Další články
Nahoru