dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Konečně! Vlekoucí se oprava Ortenova náměstí vrcholí
Budoucí podoba části Ortenova náměstí. Vizualizace: archiv Praha 7

Konečně! Vlekoucí se oprava Ortenova náměstí vrcholí

Oprava Ortenova náměstí, největšího náměstí v Praze 7, bude hotova do poloviny letošního roku. Dělníci dokončují poslední práce. Původně mělo být náměstí zmodernizované už před čtyřmi lety. Rekonstrukci za 46 milionů ale několikrát oddálilo rozhodnutí antimonopolního úřadu.

„Zakázku jsme soutěžili opakovaně kvůli stanovisku Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," uvedl mluvčí městské části Martin Vokuš. Opravy začaly vloni a na krátkou dobu je přerušily červnové povodně.

„V současné době jsou ale veškeré podstatné stavební práce na Ortenově náměstí dokončeny," uvedl. „Šlo o poměrně náročnou akci, v rámci které se mimo jiné překládaly tramvajové koleje a upravovaly zastávky MHD. Jsme rádi, že se blížíme k výsledku, i když to mohlo být dřív," doplnil.

Dokončeny jsou rozvody vody a elektřiny, osazení dvou velkoobjemových podzemních kontejnerů na tříděný odpad, instalace samozavlažovacího zařízení a osvětlení. Chybí pouze osazení herních prvků na dětské hřiště, montáž laviček, odpadkových košů a úprava travnatých ploch. Slavnostní otevření by se mělo uskutečnit v červnu.


Další články
Nahoru