dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Konec stříbrných cihliček, prstenů a hodinek, věrnost strážníků se bude oceňovat hotovostí
Pražští strážníci. Ilustrační foto: archiv

Konec stříbrných cihliček, prstenů a hodinek, věrnost strážníků se bude oceňovat hotovostí

Věrnost se u pražských strážníků oceňuje již dlouho. V minulosti dostávali za spoustu odsloužených let prsteny, hodinky a také předražené stříbrné cihličky. Skandál po jejich nákupu odstartoval změny v oceňování, které byly nyní završeny. Vytrvalci u Městské policie hl. m. Prahy budou místo věcných darů dostávat finanční hotovost a pamětní list.

Když vyšlo na jaře najevo, že městská policie nakoupila čtyři desítky stříbrných cihliček za 512 tisíc korun, byl z toho skandál.

Dvě stě gramů cihličky dostali na konci loňského roku strážníci, kteří slouží u policie dvacet let. Jedna cihlička vyšla na necelých třináct tisíc korun, přitom cena na trhu by byla zhruba čtvrtinová.

Systém odměňování zaměstnanců Městské policie hl. m. Prahy za délku pracovního poměru bude změněn. Zaměstnanci budou dostávat finanční odměny a pamětní list

„Nový systém, který je o 20 procent úspornější, je pozitivně vnímán většinou zaměstnanců městské policie a nebude vyžadovat vypisování žádných veřejných zakázek," řekl ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster.

Anketa

Dostali jste někdy od zaměstnavatele odměnu?

57.1%
(57.1%)
14.3%
(14.3%)
28.6%
(28.6%)
Výhodou také podle Šustera je, že tento systém odměňování negativně nepostihne ostatní zaměstnance ve výši jejich platů, a dle mého názoru by mohl takto fungovat i několik desítek let.

Strážníci a ostatní zaměstnanci by tedy nově měli dostat za deset let služby 6 000 korun, za patnáct let 8 000 a za dvacet let služby 10 000 korun. Za každých pět let služby navíc se odměna zvýší o další dva tisíce korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru