Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Konec školy slaví tradičně někteří žáci alkoholem, posílí se proto kontroly
Kontrola mladých lidí v parku. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Konec školy slaví tradičně někteří žáci alkoholem, posílí se proto kontroly

Ke konci školního roku dle policejních statistik tradičně přibývá případů, kdy jsou odhaleni školou povinní Pražané pod vlivem alkoholu. Strážníci proto příští týden zesílí kontroly veřejných prostranství a provozoven, kde se podává alkohol. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. města Prahy Irena Seifertová.

Poslední školní týden budou v „hledáčku“ strážníků hlavně děti a mladiství. V rámci preventivní akce se strážníci zaměří na kontroly parků v okolí škol a na další odpočinkové oblasti, kde se děti a nezletilí po vyučování scházejí. 

„Zajímat se budou hlavně o to, zda se vedle zábavy nevěnují také alkoholu. Kontrolám se pak nevyhnou ani zábavní kluby, bary a restaurace. Preventivní akce bude v metropoli pod taktovkou strážníků probíhat od pondělí 26. června do neděle 2. července,“ sdělila Seifertová. 

Strážníci i státní policisté kontrolují místa, kde se schází mládež, celoročně. Například letos v únoru proběhla v centru Prahy, konkrétně v sadech Čelakovského, Vrchlického a na Václavském náměstí policejní akce zaměřena na kontrolu mladistvých a na kontrolu živnostenských provozoven v souvislosti s požíváním alkoholu a užíváním drog.  

„Akce se zúčastnilo zhruba dvacet policistů, kteří v průběhu několika hodin zkontrolovali osmdesát mladistvých a také pět vytipovaných provozoven,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté v průběhu akce zjistili celkem devět mladistvých pod vlivem alkoholu, z nichž jeden šestnáctiletý nadýchal 1,35 promile alkoholu. Dalším dvěma hříšníkům pod vlivem bylo třináct let.  

Dohled u přechodů 

V posledním školním týdnu se u základních škol budou moci děti rozloučit také se strážníky, kteří na ně v průběhu školního roku dohlíželi, aby bezpečně dorazili do školy. 

Na stejném místě se zase společně potkají v září. Celkem 229 strážníků bude dohlížet na 165 přechodech v okolí 142 školských zařízení. Městská policie apeluje také na řidiče, aby zpozorněli a sundali „nohu z plynu“.


Autor: Karel Netolický

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru