Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Konec školy slaví tradičně někteří žáci alkoholem, posílí se proto kontroly
Kontrola mladých lidí v parku. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Konec školy slaví tradičně někteří žáci alkoholem, posílí se proto kontroly

Ke konci školního roku dle policejních statistik tradičně přibývá případů, kdy jsou odhaleni školou povinní Pražané pod vlivem alkoholu. Strážníci proto příští týden zesílí kontroly veřejných prostranství a provozoven, kde se podává alkohol. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. města Prahy Irena Seifertová.

Poslední školní týden budou v „hledáčku“ strážníků hlavně děti a mladiství. V rámci preventivní akce se strážníci zaměří na kontroly parků v okolí škol a na další odpočinkové oblasti, kde se děti a nezletilí po vyučování scházejí. 

„Zajímat se budou hlavně o to, zda se vedle zábavy nevěnují také alkoholu. Kontrolám se pak nevyhnou ani zábavní kluby, bary a restaurace. Preventivní akce bude v metropoli pod taktovkou strážníků probíhat od pondělí 26. června do neděle 2. července,“ sdělila Seifertová. 

Strážníci i státní policisté kontrolují místa, kde se schází mládež, celoročně. Například letos v únoru proběhla v centru Prahy, konkrétně v sadech Čelakovského, Vrchlického a na Václavském náměstí policejní akce zaměřena na kontrolu mladistvých a na kontrolu živnostenských provozoven v souvislosti s požíváním alkoholu a užíváním drog.  

„Akce se zúčastnilo zhruba dvacet policistů, kteří v průběhu několika hodin zkontrolovali osmdesát mladistvých a také pět vytipovaných provozoven,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté v průběhu akce zjistili celkem devět mladistvých pod vlivem alkoholu, z nichž jeden šestnáctiletý nadýchal 1,35 promile alkoholu. Dalším dvěma hříšníkům pod vlivem bylo třináct let.  

Dohled u přechodů 

V posledním školním týdnu se u základních škol budou moci děti rozloučit také se strážníky, kteří na ně v průběhu školního roku dohlíželi, aby bezpečně dorazili do školy. 

Na stejném místě se zase společně potkají v září. Celkem 229 strážníků bude dohlížet na 165 přechodech v okolí 142 školských zařízení. Městská policie apeluje také na řidiče, aby zpozorněli a sundali „nohu z plynu“.


Autor: Karel Netolický

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru