dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Noční můra v Praha 2 streets končí? Zevlingem před kluby pozbývá vstup platnosti
Jedna z nedávných akcí, během které byl před klubem v Trojické ulici velký nepořádek. Petka i plechovka od piva a cideru, lahve od vína. Foto: archiv

Noční můra v Praha 2 streets končí? Zevlingem před kluby pozbývá vstup platnosti

Rušení nočního klidu a porušování vyhlášky o zákazu pití na veřejnosti návštěvníky zábavních podniků se v centru metropole netýká jen Prahy 1, ale také sousedící druhé městské části. I zde je několik problémových míst, kde rozjaření a často i notně opilí návštěvníci klubů dlouhodobě vyvádějí v noci na ulicích. Nájemníkům se může o klidném spánku tak leda zdát.

Nemáte v noci klid?

Je ve vaší ulici opakovaně porušován noční klid a na veřejném prostranstství je navíc porušován zákaz o pití alkoholu? Dejte nám o tom vědět na náš e-mail redakce@prazskypatriot.cz.

Víte, že před dvěma lety se vyhláškou zdvojnásobil počet míst, kde se v metropoli nesmí pít alkohol na veřejnosti? Takových prostranství je od podzimu 2013 přes osm set. Jejich seznam je zde.

Ukázkovým případem je Trojická ulice v Podskalí. V zrekonstruovaných prostorách bývalého kina sídlí hudební P.M. Club, který pořádá nepravidelně, nezřídka však i několikrát do týdne akce pro soukromou klientelu. Konají se zde módní přehlídky, taneční akce, různé večírky.

Klub samotný nijak hlukem okolí neruší, to samé se nedá říci o jeho návštěvnících. „I když jsou některé akce klidnější, při některých je to šílené. Lidé posedávají mezi auty, jsou hluční, pijí alkohol, močí na auta i zdi, někteří zvrací. Trvá to už roky,“ stěžuje si jeden z nájemníků, který má okna přímo naproti klubu.

Server Pražský patriot stížnosti několikrát prověřil a byl svědkem, že v ulici je při akcích klubu často porušována vyhláška o zákazu pití na veřejnosti, která se na tuto ulici vztahuje už dva roky, kdy magistrát rozšířil platnost vyhlášky na stovky nových míst. Včetně ulice Trojická.

Zajímavé je s ohledem na výše napsané navštívit ulici při rozbřesku následujícím po akci. Před klubem sice po spěšném úklidu zmizí kelímky a lahve od alkoholu, ale stačí zapátrat mezi auty, či na protějším chodníku a pozůstatky po noční pouliční party jsou zde dobře viditelné.

 „Městská část Praha 2 o stavu v Trojické ví a snaží se jej vyřešit. V průběhu října provedli pracovníci úřadu v P.M. Clubu a jeho okolí opakované kontroly, o situaci jsme jednali s policisty i strážníky a samozřejmě s provozovatelem klubu,“ uvedla Kateřina Veselá z odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů Prahy 2.

zasah-straznici-nahled

Do Trojické jsou v noci často voláni strážníci

I strážníci potvrzují, že v noci opakované bývají v ulici Trojická kvůli návštěvníkům P.M. Clubu problémy. „Klub je provozovnou, s jejíž otevírací dobou je spojeno velmi časté narušování veřejného pořádku, zejména pak osobami vně klubu. Protože městská policie si je vědoma problémů spojených s otevírací dobou, pravidelně v této záležitosti komunikuje s pracovníky klubu, a to při začátku a konci programu klubu,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Strážníci podle ní vyjíždějí do této ulice na oznámení průměrně čtyřikrát za měsíc. Letos už odtud dvakrát odváželi opilce. „Lokalita ulice Trojické  je zahrnuta do režimu zvýšené hlídkové činnosti, proto nad rámec těchto oznámení zde hlídky strážníků provádí častější kontroly zaměřené na místní záležitosti veřejného pořádku,“ pokračovala Seifertová.

Server Pražský Patriot oslovil klub s dotazem, proč nekoná více pro to, aby se jeho návštěvníci nechovali tak problematicky. „Bohužel nemůžeme zasahovat na veřejné komunikaci. Hosty usměrňujeme v našich prostorech. Tam je vše v pořádku. Při odchodu z klubu nemůžeme hosty omezovat,“ odpověděl manažer klubu Miroslav Renner.

Podle něj klub nápisem na dveřích apeluje na návštěvníky, aby se při příchodu a odchodu chovali slušně. „Na základě stížností obyvatel okolních domů se zvýšily kontroly městské i státní policie, které se zaměřují na dodržování nočního klidu. Vyvarujte se proto problémům, které by pro vás mohly z této situace plynout," je k přečtení na dveřích. Najde se bohužel dost návštěvníků, kteří tuto výzvu ignorují.

„Opět se bavíme o skutečnosti, že na veřejné komunikaci nemůžeme důrazně zasahovat. Hosty nepouštíme s jakýmikoliv nápoji ven. Prostory před klubem však uklízíme pravidelně, nečekáme na hlídky policie,“ dodal Renner.

Radnice Prahy 2 připomíná, že kromě P.M. Clubu v Trojické ulici vnímá jako problematická místa například i Retro Music Hall ve Francouzské a Rodeo Club v Ječné ulici.

„Policisté a strážníci se na tato místa speciálně zaměří, budou kontrolovat dodržování zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství a dodržování nočního klidu. Od majitelů zmíněných podniků chceme naprostou spolupráci s policisty, budeme předem znát klubový program a budeme upozorněni na potenciálně rizikové akce,“ sdělila za radnici Kateřina Veselá.

Soukromá klubová ochranka při konání akce podle ní nově nebude pouštět zákazníky ven. „Pokud někdo vyjde a bude se pak chtít do klubu vrátit, zaplatí si znovu vstupné, což bude pro značný počet lidí jistě dostatečně odrazující,“ dodala. Tato opatření podle ní provozovatelé přislíbili naposledy na jednání se zástupci úřadu minulý týden, a to s okamžitou platností.

Realitu následujícíh dnů, týdnů a měsíců bude server Pražský patriot monitorovat. Poslední dny zatím naznačují, že se situace zlepšuje.


Další články
Nahoru