dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Koně, šachisté, atleti, žáci: Praha poskytne čtyři miliony korun na sportovní akce
Chuchelské závodiště. Ilustrační foto: Kenyh / Wikimedia Commons

Koně, šachisté, atleti, žáci: Praha poskytne čtyři miliony korun na sportovní akce

Pražští radní schválili návrh na udělení partnerství při pořádání sportovních akcí v prvním čtvrtletí letošního roku. Hlavní město rozdělí mezi několik žadatelů finanční dary v celkové výši 4 150 000 korun.

Praha se bude finančně podílet na celkem čtyřech sportovních akcích. Dvěma miliony korun podpoří například Mezinárodní halový atletický mítink, kde se představí česká i světová atletická špička.

„Stejně významnou částku uvolní také na podporu sezóny Klusáckých dostihů ve Velké Chuchli, na které se během roku sjíždí příznivci z celé republiky,“ uvedl radní Lukáš Manhart.

Finanční příspěvek 150 000 korun poputuje na pořádání projektu Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů, který je určen žákům základních škol. 50 000 korun bude přiděleno na XIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN PRAHA 2014 s každoroční účastí přibližně tří stovek světových hráčů.


Autor: Dalibor Kracík

Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru