dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Končící platnost karet Opencard si můžete prodloužit o dva roky
Ilustrační foto: archiv

Končící platnost karet Opencard si můžete prodloužit o dva roky

Máte-li kartu Opencard, které letos končí platnost, můžete ji užívat další dva roky. K prodloužení platnosti využijte validátory umístěné ve stanicích pražského metra nebo zákaznická centra dopravního podniku. V tuto chvíli se prodloužení týká 23 500 karet, kterým končí platnost 31. srpna.

Prodloužení platnosti Opencard ve validátorech je snadné. Stačí do nich kartu pouze vložit, stejně jako se tomu děje při nahrávání elektronických kuponů, a tím se její platnost prodlouží.

Další možností, jak si prodloužit platnost své karty, je návštěva zákaznického centra Opencard, které se nachází ve Škodově paláci (Jungmannova 35/29, Praha 1). I zde je prodloužení rychlé, cestující k němu nebudou potřebovat vyplňovat žádné formuláře ani předkládat své doklady totožnosti či jiné dokumenty, stačí pouze Opencard.

K prodloužení platnosti Opencard, tak jak tomu bylo při minulé vlně prodloužení karet, nedochází automaticky. Cestující si jednoduše zvolí jednu z výše uvedených variant, kterou před skončením platnosti karty využije. Platnost karty je možno ověřit přímo vložením do jednoho z validátorů.

Dopravní podnik bude v rámci kampaně upozorňovat každý měsíc na počet karet Opencard, kterým končí platnost. Celkově se prodloužení platnosti týká více jak 300 000 karet Opencard. Do dnešního dne si platnost karty prodloužilo celkem 13 tisíc cestujících.

Nejprve prodloužit, pak nakulovat

Spolu s prodloužením Opencard dojde také k případnému dohrání zbývající části elektronického kuponu, pokud došlo k jeho rozložení z důvodu vypršení platnosti karty (například u ročních kuponů).

Po vypršení data platnosti karty v případě, že nedojde k jejímu prodloužení, na ni nebude možné nakupovat a nahrávat elektronické kupony na předprodejních místech ani v e-shopu DPP.

Je vhodné nejprve prodloužit platnost Opencard a teprve poté na ni nakupovat kupony na prodejních místech. V případě, že dojde nejprve k nákupu kuponu na prodejním místě, je potřeba počkat alespoň 5 minut, než cestující zasune kartu do validátoru, aby si prodloužil její platnost. Pokud tak cestující učiní dříve, nemusí validátor ještě rozpoznat informaci o nově prodaných kuponech.


Další články
Nahoru