dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Končí mezinárodní varhanní festival Praha

V kostele sv. Jakuba v Praze dnes končí 19. ročník mezinárodního varhanního festivalu. Začal 7. srpna a připomněl osobnost Jiřího Reinbergera – skvělého varhanního virtuosa, pedagoga a skladatele při příležitosti stého výročí od jeho narození.

Dnešní večer představí jeho koncert pro varhany a smyčcový orchestr, který zazní v podání Ireny Chřibkové, která je titulární varhanicí svatojakubské baziliky a zakladatelkou společenství Svatojakubské Audite Organum, které festival pořádá, a orchestru Praga Sinfonietta.

Posluchači se mohou těšit i na vystoupení sólisty Národního divadla a držitele Ceny Thálie tenoristy Tomáše Černého, který uvede Reinbergerovy Čtyři žalmy na slova Bible kralické. V podání Ireny Chřibkové pak ještě zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha a Petra Ebena. Poslední z osmi festivalových večerů nese název Nebetyčné vrcholy, napsala ČTK.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru