dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Koncerty, promítání a výstavy zdarma. Startují kulturní akce před Studentským Majálesem
Na začátku dubna budou studenti promítat v Ponrepu. Ilustrační foto: nfa.cz

Koncerty, promítání a výstavy zdarma. Startují kulturní akce před Studentským Majálesem

I když se třetí ročník Studentského Majálesu bude v areálu Univerzity Karlovy v Celetné ulici a na Ovocném trhu konat až za dva měsíce, už nyní startuje přemajálesové dění, každý týden se bude konat minimálně jedna kulturní akce. Těšit se můžete například na koncerty, přednášky, promítání filmů, autorská čtení a výstavy. Vstup je zdarma.

Předmajálesový program odstartuje 5. března v holešovické kavárně Kafí. Večer bude k vidění a slyšení hudební vystoupení Adama Morkuse a Jana Psohlavce a autorské čtení Hanuše Hanáka a Giuseppeho Lumíka.

Hudba a slovo

Druhý týden Předmajálesového dění se ponese v intelektuálním duchu. Své autorské počiny 11. března naživo přednesou ve vršovickém Canape cafe Ondřej Trhoň, Esther Idris Beshirová, Jiří Ferina a Monika Zavřelová.

19. března budou mít zájemci možnost dozvědět se na půdě Filozofické fakulty více o kořenech a minulosti studentských majálesů. Na diskusi nazvané Majáles aneb Studenti sobě bude možné konfrontovat či sdílet názory s pozvanými hosty a pamětníky majálesu.

Na hudebně-divadelním večeru Dobrý večer v dejvické Klubovně vystoupí 23. března Fúrie, Jiří Konvrzek, Napsáno! a Arte della Tlampač.

11. dubna proběhne v Černošicích Lidový večírek – přehlídka tradičních obyčejů, oděvů, vystoupení folklorních souborů – zkrátka lidová veselice jak má být. Černošická vinárna U Mitášů bude otevřena návštěvníkům akce od pěti hodin.

Výstavy

Do Předmajálesového dění byly zařazeny také tři výstavy, první nazvaná Cesta do lesa bude otevřena prvního dubna na Přírodovědecké fakultě na Albertově. Studenti uměleckých oborů zde představí svá díla zabývající se ekologií a přírodou. O týden později bude otevřena kolektivní fotografická výstava OpenCall (zapojit se může kdokoliv, kdo se přihlásí) v budově FSV UK „na Hollaru“, po níž bude následovat afterparty na dvorku fakulty. Poslední výstava, věnovaná reklamní fotografii, bude otevřena 20. dubna na Vysoké škole ekonomické na Žižkově.

Film

Ze spolupráce s mezinárodním festivalem populárně-vědeckých filmů v Olomouci (AFO) vzešlo Maličké AFO – jednodenní festival. 2. dubna se v kině Ponrepo uskuteční projekce čtyř bloků filmů s rozličnou tematikou a k nim se vztahující přednášky. Večer bude zakončen afterparty v kavárně Ponrepo, na které zahraje Rectifier 82 (Martin Hrnčíř).

16. dubna proběhne v dejvické Klubovně hudebně-filmový večer v režii studentů archeologie. Promítat se bude film Labyrint snů (2001), unikátní hodinový snímek natočený v jednom záběru. Hudbou večer naplní archeologická kapela Typ Skršín a seskupení Ruce naší Dory.

Poslední akcí předmajálesového dění bude projekce pod širým nebem. 23. dubna se po západu slunce pod podloubím Filozofické fakulty na Palachově náměstí bude promítat předválečný film Pražský student (1913) doprovázený živou hudbou. Hlavní majálesový program proběhne v pátek 1.května.

Všechny akce jsou přístupné zdarma a zúčastnit se může kdokoliv.

studentsky-majales-prvni-dil-nahled

studentsky-majales-druhy-dil-nahled 


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru