dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Koncert The Tap Tap se vydařil, na Střelák dorazilo přes 1000 lidí
Kapela The Tap Tap během koncertu.

Koncert The Tap Tap se vydařil, na Střelák dorazilo přes 1000 lidí

I přes nepřízeň počasí se na druhém Koncertě proti strachu, v rámci kterého vystoupila včera na Střeleckém ostrově kapela The Tap Tap, sešlo více než 1000 lidí.

V den výročí útoků na Světové obchodní centrum v New Yorku uspořádala kapela The Tap Tap na Střeleckém ostrově v Praze Koncert proti strachu.

Celou akci zahájil v 15 hodin moderátor Ladislav Angelovič a připravil přítomné diváky na vystoupení cimbálovky Vergariovci a xylofonistky Beny Havlů. V přestávkách mezi vystoupeními si převážně nejmladší diváci zkoušeli sportovní disciplíny, ve kterých soutěžili s hendikepovanými sportovci. Jejich rodiče si prohlíželi putovní výstavu černého humoru o lidech s postižením, která byla v areálu instalována.

Přesně v 18:25 uvedl koncert kapely The Tap Tap ministr školství Marcel Chládek. V tu samou chvíli se spustil vytrvalý déšť, který ale v žádném případě diváky neodradil.

V polovině koncertu ocenil vytrvalost přítomných diváků i kapely starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. „Rád vidím kolem sebe tolik statečných lidí, kteří se skutečně ničeho nebojí. Jsem rád, že jsme mohli podpořit konání této akce právě zde, na Střeleckém ostrově, kde se nám po náročné rekonstrukci podařilo vybudovat bezbariérový přístup. Je nám to povzbuzením do budoucna, abychom v budování bezbariérových klidových zón pokračovali, aby si je mohli užít skutečně všichni,“ poznamenal starosta Lomecký.

lomecky_1-nahled

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

Spolu s The Tap Tap vystoupil ještě Xindl X a nevidomý zpěvák a pianista Honza Jareš. Více než devadesátiminutové vystoupení kapely The Tap Tap ocenili diváci bouřlivým potleskem a po dvou přídavcích se The Tap Tap s přítomnými diváky rozloučili a zbytek večera zakončil svou produkcí dj Martin Mikuláš.

Celou akcí přítomné diváky prováděl moderátor The Tap Tap Ladislav Angelovič. „Život je ironie. Před naším Koncertem proti strachu jsem měl velký strach, že něco pokazím. Myslím, že se tomu říká tréma. Naštěstí žádná chybka nebyla fatální. Co je ale důležitější: celý koncert se vydařil. Výtah na Střelák fungoval bezvadně, elektrický proud proudil stejně jako na Střelecký ostrov proudili naši fanoušci. Doufám, že si všichni užili nejen koncert, ale i ostatní program. Přeji všem, aby jediný strach, který nás všechny bude trápit, bude jen právě ta tréma."

Kapela The Tap Tap pokračuje ve svém turné The Tap Tap načerno a již nyní se připravuje na speciální Mikulášský koncert ve Státní Opeře, který se bude konat 1. prosince od 18 hodin.


Další články
Nahoru