dnes
Čtvrtek - zatazeno
20°C
zítra
Pátek - oblacno
21°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
22°C
Koncert Společná věc v Betlémské kapli: Tomáš Pfeiffer a jeho hosté

Koncert Společná věc v Betlémské kapli: Tomáš Pfeiffer a jeho hosté

K významným podzimním kulturním akcím v Praze patří již dvanáctý ročník koncertů Společná věc, který se koná 2. listopadu 2018 v Betlémské kapli. Návštěvníky bude koncertem provázet a unikátní starobylý nástroj rozezní Tomáš Pfeiffer. Vodnářský zvon zasahuje významně do oblasti muzikoterapie i do oblasti duchovní. Jako mimořádní hosté vystoupí přední interpreti hudební scény.

Můžete se těšit na Panochovo kvarteto – soubor, který je světovou špičkou v interpretaci kvartetní hudby. V jednání je držitelka Thálie sopranistka Maida Hundeling.

Tomáš Pfeiffer představí svůj multimediální projekt, ve kterém jsou doplněny tóny Vodnářského zvonu speciální velkoplošnou parabolickou projekcí. Filmové záběry jednotlivých skladeb jsou inspirovány každodenním životem.

V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na novou skladbu Atlantis, která je parafrází na osud kultury, dnes již známou pouze z mýtů. Uvidíte, jako jedni z prvních diváků, světově unikátní fraktální obrazy, uvedené v pohyb. V další skladbě koncertu – Patria Deum vás bude provázet pohled do hlubokého i blízkého vesmíru.

tomas-pfeiffer-zvonPražskému publiku se tak nabízí mimořádný kulturní zážitek, možnost setkání s tajuplným rezonančním nástrojem – Vodnářským zvonem Tomáše Pfeiffera a hudebníky světového významu. Prostředí Betlémské kaple bude jistě rezonovat s geniem loci tohoto nástroje.

Koncert se koná 2. listopadu v 19 hodin v Praze, Aula Českého vysokého učení technického v Praze – Betlémská kaple, Betlémské nám. 4.

Vstupenky si můžete výhodně zakoupit v předprodeji na e-shopu: www.dub.cz, v síti TICKET ART, tel.: 222 897 333, www.ticket-art.cz., rezervace@ticket-art.cz.

Více informací naleznete na www.dub.cz a na tel. 603 723 713.

koncert-splecna-vec-banner-600x600-bk-prazsky-patriot


Další krátké zprávy
Nahoru