Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
KoncertyPražský životVíkend

Koncert pro planetu v Kasárnách Karlín

16. 9. 2022
V pátek 16. září proběhne v Kasárnách Karlín v Praze benefiční Koncert pro planetu. Organizace Greenpeace jím završí oslavy 50. výročí založení organizace a 30 let od začátku české pobočky. Zároveň připomene, co všechno mohou lidé pro ochranu přírody dělat. Vystoupí Lenka Dusilová, Barbora Poláková, Himalayan Dalai Lama, Jan 2 & Charlie One a DJové Lukas Turza a IM Cyber.

Organizace Greenpeace připravila i bohatý doprovodný program – představení Půjčovna počasí Garyho Snydera (zhudebněné básně Garyho Snydera a Jana Skácela), recyklační dílnu, speciální chill out zóny, kde organizace návštěvníkům přiblíží oceánskou, amazonskou a klimatickou kampaň, fotokoutek, pro děti pak lezeckou stěnu, malování graffiti na zeď a zábavně-naučnou stezku.

Aby si organizace Greenpeace zachovala svou nezávislost, nepřijímá žádné dary od firem, vlád a ani nadací s nimi spojenými. Vstupné na koncert je dobrovolné, doporučená částka je 350 korun. Takzvaný ”nelístek" si mohou návštěvníci pořídit na https://www.50letgreenpeace.cz/ Veškeré dary získané během koncertu a prodejem „nelístků“ půjdou na podporu kampaní Greenpeace.

Program:
16:30 recyklační dílny, chill out zóny, aktivity pro děti – lezecká stěna, malování graffiti na zeď a zábavně naučná stezka
17:30 Koncert Barbora Poláková
18:30 křest Alba Soundtrack pro planetu
18:45 Koncert Himalayan Dalai Lama
20:00 Koncert Lenka Dusilová
21:15 Koncert Jan 2 & Charlie One
22:00 DJ SET Lukáš Turza & IM Cyber


Autor: Cen

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Dnes v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Dnes v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Dnes v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Studentský jam(ík)

Dnes v 07:43

V kaváírně Kina Dlabačov si můžete zahrát i zazpívat.

Letňanská drakiáda před obchodním centrem

Včera v 16:58

Již 11. ročník soutěže v pouštění draků proběhne v sobotu 8. října. Na uvedenou akci zve všechny příznivce draků Městská část Praha 18.

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

Včera v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Podzimní koncert na Nuselské radnici

Včera v 09:10

Podzimní koncert na Nuselské radnici se koná v úterý 18. října.

Roman Patočka hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků

Včera v 09:02

Houslový virtuóz Roman Patočka bude hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků pod taktovkou dirigenta Iona Marina.

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

Včera v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Svátek seniorů 2022 v parku Kampa

Včera v 07:18

Ve čtvrtek 6. října se od 10 do 17 hodin v parku Kampa koná kulturní akce pro celou rodinu.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

Včera v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Modrá Vopice zveřejnila program na říjen

2. října 2022 v 16:10

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj říjnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel.

Další články
Nahoru