Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
ZRUŠENO: Koncert pro koně, sv. Jana Nepomuckého i Jana Třísku

ZRUŠENO: Koncert pro koně, sv. Jana Nepomuckého i Jana Třísku

Minulý rok uspořádal spolek Piána na ulici kavárníka Ondřeje Kobzy hostinu na téměř prázdném Karlově mostě. Sousedská akce chtěla symbolicky spojit dva břehy. Přemostit nesoulady. Na chvilku spojit rozdělenou společnost.  

Karlův most se už zase zaplnil lidmi, Pražany i turisty ze zahraničí, ale potřeba být spolu a zažít něco „pospolu“ zůstala. A tak se organizátoři rozhodli vytvořit alespoň na jeden večer jakési „Snové“ město pražské.

Až se v neděli 22. srpna setmí, zamíří o deváté hodině večerní pod slavný kamenný most lodička s fenomenálním pianistou Lukášem Vondráčkem. Na pontonu jej bude čekat klavírní křídlo a bílý kůň. Neosedlá si ale koně, ale ono klavírní křídlo. Lukáš Vondráček, který debutoval už jako patnáctiletý na koncertě v Rudolfinu doprovázený Českou filharmonií, na něm tentokrát zahraje sólový koncert pro koně. Pro legendárního Pegasa, kterému propůjčí své křídlo.

Koncert se bude hrát pro koně. Ale i pro ryby, racky, lidi na lodičkách, lidi na mostě. Pro zde utonulého sv. Jana Nepomuckého a Jana Třísku. Bude to takový dárek pro všechny.

„Chceme tím ukázat, že za světovou hudbou nemusíte do slavné Carnegie Hall. Že se z mostu může stát divadelní ochoz. Ze šlapadel se přenést do hudební lóže. A z úplňku a Pražského hradu se stanou kulisy té nejkrásnější hudební síně světa,“ popisuje akci Ondřej Kobza.

Na část koncertu se připojí druhý pianista Yury Shadrin, struny rozezní i violoncellista Tomáš Jamník a houslista Josef Špaček. Repertoár však dopředu daný není… Všichni budou hrát to, co jim pomalu tekoucí voda Vltavy do nástrojů za noty a inspiraci přinese. Protože v tom tkví kouzlo unikátního, neopakovatelného okamžiku.


Autor: TZ, red

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků z celého světa

23. ledna 2023 ve 20:09

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hudebníků ze sedmnácti zemí. Do Prahy dostává pozvánku také 46 soutěžících v oboru trombon, kteří pocházejí z dvaceti zemí. Nejvíce kandidátů v oboru viola je z Číny, až jedenáct. V případě...

Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023

23. ledna 2023 v 07:08

V únoru začne cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabídne čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Koncert: Společně pro Pavla

20. ledna 2023 ve 20:56

Podpořte svou účastí prezidentského kandidáta Petra Pavla, koncert Společně pro Pavla se koná v neděli 22. ledna od 19 hodin. Moderuje Ondřej Lechnýř, vstup je zdarma.

Dechové trio v Galerii 14

7. ledna 2023 v 07:31

V Galerii 14 se ve středu 25. ledna koná koncert komorní hudby.

Andrej Borejko a Yulianna Avdeeva ve Smetanově síni Obecního domu

6. ledna 2023 v 11:43

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá dirigenta Andreje Borejka. V programu složeném výhradně ze slovanských skladatelů vystoupí jedna z nejžádanějších klavíristek současnosti Yulianna Avdeeva a Pražský filharmonický sbor.

Praha 14: COP v KD Kyje

6. ledna 2023 v 11:22

Ve středu 18. ledna uslyšíte v KD Kyje kapelu COP.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Modrá Vopice zveřejnila lednový program, do roku 2023 skočila zostra

3. ledna 2023 v 19:18

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj lednový program. Návštěvníci se mohou hned první měsíc v roce těšit na řadu koncertů punkových, rockových i metalových kapel.

Varhanní nešpory maltézských rytířů v Praze 1

3. ledna 2023 v 17:47

V rámci cyklu Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 9. ledna 2023 v 17 hodin v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici v Praze 1 koncert duchovní hudby. Vstup je volný.

Další články
Nahoru