dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Modrá Vopice už počtvrté vzpomínala na muzikanta Lubomíra Kaštánka
Jana Uriel Kratochvílová během koncertu v Modré Vopici. Foto (4x): Vendula Remešová / m.facebook.com/remesovafoto

Modrá Vopice už počtvrté vzpomínala na muzikanta Lubomíra Kaštánka

V Modré Vopici se ve čtvrtek uskutečnil Koncert pro Kaštánka. Hudební akce, která každoročně připomíná Lubomíra Kaštánka. Muzikant, známější jako Luba Kashtanek, byl majitelem tohoto dnes již legendárního vysočanského klubu. Založil pražskou rock-crossoverovou kapelu BOA, působil i ve skupině Henych 666. Po dlouhé nemoci zemřel 9. srpna 2014, bylo mu pouhých 47 let.

Přesně na den pátého výročí se konal již čtvrtý Koncert pro Kaštánka. Hlavní vystupující hvězdou vzpomínkového večírku byla kapela Illuminati.ca s frontmankou Janou Uriel Kratochvílovou. Právě po jejím boku během svého života Kaštánek vystupoval.

Dalšími vystupujícími byli Vítkovi veteráni (Společný projekt členů souboru Vítkovo kvarteto a Veteráni studené války), BOA, Together a Henych 666. Koncerty se vzpomínalo i na Zdeňka Juračku, který ve věku sedmdesáti let zemřel loni v červenci. Kytarista působil v několika rockových skupinách, včetně Vítkova Kvarteta.

Koncerty se konaly střídavě na venkovním i vnitřním pódiu. O akci byl velký zájem, mezi diváky byli i známi umělci. Nechyběl například pražský básník Viki Shock, spoluzakladatel dnes již neexistující kapely Ironickej Mozek, který stál i za hudebními projekty Sto mrtvých miminek v jedné popelnici a Praotec Mazlofóňan.

„Energie Vítkova kvarteta alias Veteránů studené války a ultrametalové Uriel byla nedostižná. Koncert pro Kaštánka je pro mě koncert roku 2018,“ sdělil Shock serveru Pražský patriot.

modra-vopice-3

Producent a zpěvák Vítkova kvarteta a Veteránů studené války Jiří Růžek

modrav-vopice-2

Together

iluminatica

Illuminati.ca


Stav přírody. Výstava obrazů malířky Albíny Gorbíny

Dnes v 17:48

Od středy 24. října najdete v Knihovně Antonína Švehly novou výstavu obrazů mladé amatérské malířky Albíny Gorbíny, která v Praze vystavuje vůbec poprvé.

Sarah Pinborough: Tiché lži

Dnes v 16:11

Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout.

Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

Dnes v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Program národních oslav 100 let republiky – Oslavme společné století v Praze

Včera v 09:57

V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých...

Zuzana Stirská: Jen já a klavír

Včera v 07:45

Zuzana Stirská je po mnoho let spojována se souborem Fine Gospel Time. Teď přichází s komorním představením, ve kterém se Zuzana blýskne širokou škálou svých pěveckých schopností. Je stejně dobrá zpěvačka spirituálů, gospelů, ale i šansonů, muzikálů a dokonce i jazzových...

Múzy dětem v galerii Portheimka

Včera v 07:20

Praha 5 zve na benefiční výstavu výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR – Múzy dětem, do galerie Portheimka. Výstava se koná do 25. listopadu.

Před sto lety a dnes. Koncert k výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem

17. října 2018 ve 21:19

Další z akcí k významnému výročí vzniku Československé republiky si pro vás připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Praha 5: Výstava Inka v Altánu Klamovka

17. října 2018 ve 14:55

Výstavy Barbory Čápové „Inka” v galerii Altánu Klamovka byla zahájena v úterý 16. října a potrvá do 10. listopadu.

Koncert komorní hudby v Galerii 14

17. října 2018 v 08:10

Ve středu 24. října se v Galerii 14 koná koncert komorní hudby. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsterina, Michael Nymana. Začátek je v 18:30 hodin.

Výstava Zachraňte naše děti na radnici pokračuje

17. října 2018 v 07:03

Na radnici Prahy 15 stále pokračuje výstava, kterou zrealizovaly Historická rada Svazu Čechů v RCH a NVI Jednota v roce 2016 k 25. výročí válečných událostí na Daruvarsku. Do České republiky ji přivezl v roce 2017 starosta Milan Wenzl, který zajistil její putování. Najdete zde fotografie reportéra...

Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

17. října 2018 v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Další články
Nahoru