dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská kultura

Koncert na Karlově náměstí chce přispět k jinému náhledu veřejnosti na bezdomovce

V rámci tříměsíční celopražské kampaně s názvem „Ulice není moje volba …“ se uskuteční ve středu 2. listopadu od 16 hodin na Karlově náměstí dvouhodinový koncert. Vystoupí tvář kampaně Bohuš Matuš a Bohuš Matuš Band, dále Petr Novák a Agnes, Heidi Janků a Jiří Helekal.

Akce chce upozornit Pražany a návštěvníky metropole na problematiku bezdomovectví, a to zejména z pohledu solidárnosti, tolerance a porozumění.

„Naším záměrem je přiblížit široké veřejnosti osudy lidí, kteří se nedostali na ulici vždy vlastní vinou a tuto cestu si dobrovolně nezvolili za svůj životní styl. Třeba lidé přehodnotí své negativní postoje k těmto lidem,“ řekl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek, který převzal nad koncertem záštitu.   

Součástí koncertu bude i sbírka oblečení pro lidi bez domova. Vybrané oblečení bude posléze distribuováno či využito pro klienty jednotlivých služeb pro osoby bez přístřeší například v noclehárnách a azylových domech. Záštitu nad koncertem převzala také starostka MČ Praha 2 Jana Černochová (ODS). 

„Zrovna Karlovo náměstí je častým útočištěm lidí bez domova. Považuji za symbolické, že se koncert koná právě zde. A jsem ráda, že organizátoři koncertu nechtějí jen upozornit na problematiku bezdomovců, ale snaží se i o účinnou pomoc, kterou sbírka oblečení před nadcházející zimou rozhodně je,“ pochválila starostka organizátory.

Veřejnosti bude v rámci kampaně představena také pojízdná výstava autentických fotografií zachycující příběhy lidí bez domova, upozornit na tuto problematiku by měl také filmový dokument, jež by měla odvysílat i Česká televize.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru