Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Výstavy

Komunitní centrum Konírna vystavuje koláže Vojtěcha Otčenáška

6. 10. 2022 - 21. 10. 2022
Vojtěch Otčenášek je dalším výtvarníkem, který zavítal se svými kolážemi a 3D objekty v Komunitním centru Konírna v Raudnitzově domě v Hlubočepech. Vernisáž výstavy se uskutečnila minulý týden ve středu za účasti autora Vojtěcha Otčenáška a radního Prahy 5 Petra Lachnita. Výstavu můžete navštívit do 21. října.
vojtech-otcenasek-recke-hry-1

Jedna z vystavených koláží

Vojtěch Otčenášek vystudoval obor restaurátorství a konzervátorství v Praze. Ve své tvorbě vždy rád zobrazoval světy fantazie a také posunutou realitu. Jako příklad takové tvorby je jeho kolekce obrazů pod názvem Mechabrouci, kteří jsou podle slov autora vzpomínkou na dětství, kdy brouky vnímal jako odvážné rytíře či lezoucí tanky. 

S oblibou se věnuje knižní ilustraci, která probouzí jeho obrazovou představivost. Rád spolupracuje se spisovatelkou Martinou Drijverovou a ilustruje její knihy. Věnuje se příležitostně i vlastním knihám, které píše i ilustruje. Třeba knihu Chrlič, kde socha z katedrály sv. Víta za záhadných okolností obživne a je průvodcem po legendách staré Prahy, či historický horor Alchymistův učeň nebo knihu Tauros odehrávající se na starověké Krétě. 

Na výstavě koláží Řecké hry je patrná autorova fascinace příběhy o Daidalovi a Ikarovi, Faethonovi, Midasovi, ale i postavami jako byla kouzelnice Kirké, Sfinga kladoucí hádanky nebo děsivým lidožravým Kyklopem. Součástí výstavy jsou i trojrozměrné koláže.


Autor: red

Botanica – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

26. listopadu 2022 v 19:11

Vernisáž výstavy, která probudí vaše smysly. Obrazy Karla Štědrého, objekty Jakuba Berdycha a floristické instalace Kristýny Šnajdrové společně tvoří silnou výtvarnou kompozici, v níž čas existuje pouze pro ty, kteří v něj věří.

Dubajské EXPO v Praze

25. listopadu 2022 v 10:10

Abstraktní umění, malby, sochy ze skla. To všechno návštěvníky čeká na výstavě EXPOFlashback Dubai 2020. Galerie Kroupa svým návštěvníkům umožní zažít alespoň část slavného dubajského EXPO. 

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Bohumil Míra a Milan Míšek: silná dvojka českého designu

24. listopadu 2022 v 07:30

Národní technické muzeum otevírá první retrospektivní výstavu věnovanou ojedinělému tvůrčímu tandemu designérů, fungujícího v šedesátých letech a na počátku sedmdesátých let minulého století. Bohumil Míra a Milan Míšek rozvinuli např. pozoruhodnou designérskou tvorbu pro několik závodů podniku...

Nahlédněte do historie země skrze malby, objekty a fotografie

22. listopadu 2022 v 06:43

Výstava Geometria naturalis sleduje dlouhodobé kurátorské zaměření Jana Dotřela a galerie Kvalitář, na interdisciplinární propojování umění a vědy. Skupinová výstava s podtitulem “A Chapter from Crystallography” se zaměřuje se na fascinující svět krystalů, přírodní geometrii a geologický čas skrze...

Pavel Baňka vystavuje v Jungmannově ulici

21. listopadu 2022 v 10:55

Fotograf Gallery v Jungmannově ulici připravila výstavu Pavla Baňky s názvem Fotograf(ové) tady dole i tam nahoře.

Výstava: Den na tržišti – život obyvatel středověké Wrocławi

19. listopadu 2022 v 10:15

Až do 3. září příštího roku najdete v Domě U Zlatého prstenu výstavu Den na tržišti – život obyvatel středověké Wrocławi. Výstava věnovaná středověké Vratislavi a jejímu náměstí Nowy Targ, jednomu z tržních prostranství někdejšího středověkého města, představí unikátní soubor archeologických...

Čisté radosti Jitky Dosoudilové

14. listopadu 2022 v 08:31

Výstavu Jitky Dosoudilové Čisté radosti najdete v Portheimce od 19. listopadu do 15. ledna.

Výstava: Trnka, Miler, Born – kresby, grafiky 1946 – 2016

14. listopadu 2022 v 07:36

Výjimečná obrazotvornost a neobyčejně vyvinutý vkus řadí českou ilustraci na vrchol evropského umění 20. století. Nová výstava na Chodovské tvrzi představí více jak 80 prací autorů: Jiřího Trnky, Zdeňka Milera a Adolfa Borna.

Výstava v Praze 10 připomíná 100. výročí jejího připojení k Praze

11. listopadu 2022 v 08:50

Velká Praha na území dnešní Desítky. Tak se jmenuje venkovní expozice, kterou vršovická radnice s podtitulem „Výstava ke 100. výročí připojení Královských Vinohrad, Vršovic, Strašnic, Záběhlic a Malešic k Praze“ představuje. K vidění je už nyní na náměstí Svatopluka Čecha, slavnostní vernisáž...

Venkovní výstava: Historické cihelny a kolkované cihly Prahy 6

10. listopadu 2022 v 07:16

Výkladní skříně Galerie Skleňák představí ve čtvrtek 10. listopadu v 16 hodin jednotlivé zaniklé cihelny z území Prahy 6, jejich historii a cihlářské zboží, které v konkrétních provozech vzniklo.

Další články
Nahoru