Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Výstavy

Komunitní centrum Konírna vystavuje koláže Vojtěcha Otčenáška

6. 10. 2022 - 21. 10. 2022
Vojtěch Otčenášek je dalším výtvarníkem, který zavítal se svými kolážemi a 3D objekty v Komunitním centru Konírna v Raudnitzově domě v Hlubočepech. Vernisáž výstavy se uskutečnila minulý týden ve středu za účasti autora Vojtěcha Otčenáška a radního Prahy 5 Petra Lachnita. Výstavu můžete navštívit do 21. října.
vojtech-otcenasek-recke-hry-1

Jedna z vystavených koláží

Vojtěch Otčenášek vystudoval obor restaurátorství a konzervátorství v Praze. Ve své tvorbě vždy rád zobrazoval světy fantazie a také posunutou realitu. Jako příklad takové tvorby je jeho kolekce obrazů pod názvem Mechabrouci, kteří jsou podle slov autora vzpomínkou na dětství, kdy brouky vnímal jako odvážné rytíře či lezoucí tanky. 

S oblibou se věnuje knižní ilustraci, která probouzí jeho obrazovou představivost. Rád spolupracuje se spisovatelkou Martinou Drijverovou a ilustruje její knihy. Věnuje se příležitostně i vlastním knihám, které píše i ilustruje. Třeba knihu Chrlič, kde socha z katedrály sv. Víta za záhadných okolností obživne a je průvodcem po legendách staré Prahy, či historický horor Alchymistův učeň nebo knihu Tauros odehrávající se na starověké Krétě. 

Na výstavě koláží Řecké hry je patrná autorova fascinace příběhy o Daidalovi a Ikarovi, Faethonovi, Midasovi, ale i postavami jako byla kouzelnice Kirké, Sfinga kladoucí hádanky nebo děsivým lidožravým Kyklopem. Součástí výstavy jsou i trojrozměrné koláže.


Autor: red

Praha 1: Každý může být umělcem

24. září 2023 v 09:44

Sto deset obrazů dorazilo do třetího ročníku celostátní soutěže výtvarníků s mentálním postižením Každý může být umělcem. Vítězové byli vyhlášeni a oceněni 20. září ve výstavním sále Konírna Musea Kampa. Všechny soutěžní práce zde najdete do 1. října.

Bradavice ve Westfield Chodov, centrum láká fanoušky Harryho Pottera

23. září 2023 v 11:52

Po omezenou dobu, od 25. září do 22. října, budou mít fanoušci Wizarding World možnost prohlédnout si umělecké ztvárnění ikonických míst z oblíbené filmové série o Harry Potterovi v nákupním centru Westfield Chodov v Praze. Kromě prohlídky interaktivních prostředí se mohou během víkendových dní...

Dagmar Šubrtová: Ze světla do tmy, ze tmy do světla

22. září 2023 v 08:46

V galerii Jilská 14 v Praze 1 vystavuje svá díla sochařka Dagmar Šubrtová. Pro její tvorbu jsou charakteristické důrazy na historické a sociální přesahy daného místa.

Výstava: Historie a současnost Prahy 4

12. září 2023 v 10:57

Výstava ve foyer radnice Prahy 4 na Antala Staška 80b u metra Budějovická od 12. září do 15. října představuje celou lokalitu od prvních zmínek o současných částech Prahy 4 až po dobu současnou.

Dientzenhoferova Portheimka ukazuje osudy barokního klenotu Smíchova

11. září 2023 ve 14:11

Expozice, která návštěvníky seznámí s příběhem letohrádku Portheimka na pozadí společenských a kulturních proměn tří století je instalována v galerijních prostorách přímo v barokní budově od Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Pro veřejnost je otevřena od 7. září až do...

Výstava andulek v botanické zahradě

10. září 2023 v 06:16

Výstava andulek se v botanické zahradě koná 16.-17. září.

Výstava: Fotím, tedy jsem

9. září 2023 v 16:26

Pod tímto názvem najdete v Galerii 14 na Černém Mostě výstavu fotografií publicisty a bývalého šéfredaktora Listů Prahy 14 Jaroslava Šmída. S focením začal právě v tomto radničním zpravodaji, ve kterém byly uveřejněny stovky jeho fotografií.

Fotografie požáru a ohořelé artefakty ukáže výstava Síla ohně

6. září 2023 ve 13:39

Dřevěné sloupy vystavené požáru při teplotě 850 °C, originál studentské pece, v níž pokusy s ohněm probíhají, desítky fotografií hoření, nejmenší hasicí zařízení na světě a mnoho dalšího. Výstava, již připravili specialisté Fakulty stavební ČVUT v oblasti požární bezpečnosti staveb spolu...

Výstava: Nelámejte hůl nad svými potomky, když jsou sví

3. září 2023 v 09:28

Vernisáž výstavy obrazů Jana Zrzavého ze soukromých sbírek s názvem „Nelámejte hůl nad svými potomky, když jsou sví”, se uskuteční ve středu 6.září v 18 hodin v 3Kino Art Pasáži ve Vodičkově ulici 30 v Praze 1.

Muzeum Prahy zve na výstavu „Koláže v zahradě. Ikonické domy světa.“

1. září 2023 v 11:23

Projekt fotografky a kolážistky Jitky Kopejtkové je letos inspirovaný mezinárodní architektonickou konferencí Iconic Houses 2023, která se v květnu konala v České republice. Výstava představuje koláže více než sedmdesáti umělců, z nichž čtyřicet pochází ze zahraničí. Vstup do zahrady Rothmayerovy...

Další články
Nahoru