Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komunistka se dojímá nad třicátými narozeninami KSČM. Věří, že mladá strana má ještě vše před sebou
Poslankyně Miloslava Vostrá. Foto: Facebook

Komunistka se dojímá nad třicátými narozeninami KSČM. Věří, že mladá strana má ještě vše před sebou

Osmadvacátého listopadu 1990 vznikla Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM). K třicátým narozeninám této nástupkyně Komunistické strany Československa středočeská poslankyně za KSČM Miloslava Vostrá napsala komentář, ve kterém doufá, že stranu čekají světlé zítřky.

Po propadáku v krajských volbách se komunisti pohybuji v průzkumech na hraně volitelnosti a je tak možné, že jeden z pilířů, o který se opírá menšinová vláda Andreje Babiše, příští rok na podzim vypadne z Poslanecké sněmovny. Poprvé ve své historii.  

„Když se narodí človíček, víme, že pro nás je radostí i povinností současně. Člověk se učí po celý život. Nikdo není oproštěn od omylu a chyb. Je však podstatné neutíkat před problémy, ale naopak je řešit. Před třiceti lety se lidé po zralé úvaze rozhodli uvést do života nový subjekt. Na politickém nebi se objevila KSČM. Strana bezprostředně spojená s lidmi ve všech koutech naší vlasti s vypovídajícím mottem: s lidmi pro lidi. Toto se snaží naplňovat po celou dobu své existence,“ napsala ve svém aktuálním komentáři Vostrá.

„Někdy se daří více, jindy je třeba napnout síly k dosažení předpokládaných cílů. KSČM je relativně mladá. V životě člověka je třicet let věk, kdy má vše před sebou a stejně je to s naší stranou. Dosáhla mnoha úspěchů při prosazování svého programu, který se vždy orientuje ve prospěch lidí. Nepatříme k těm, kteří se často chlubí cizím peřím. Věříme, že i v dalších letech se nám bude dařit pomáhat lidem s jejich problémy,“ pokračovala Vostrá.

Závěr komentáře poslankyně Vostré zvedne ze židle asi řadu antikomunistů, z nichž někteří si ještě pamatují na „plnění záměrů" předchůdkyně KSČM v období před sametovou revolucí.

„Přejme do dalších let KSČM úspěšné plnění předpokládaných záměrů, které budou pozitivní pro náš běžný život. Věřme, že překonáme trable a problémy bez velké újmy, i to patří k životu. Tak tedy doufejme, že i další roky budou úspěšné a dosáhneme dalších zlepšení našeho života,“ dodala poslankyně.

„Kolik plánů v minulosti komunisté měli? Prvním a zásadním plánem bylo svrhnout demokracii a nastolit totalitu. Stále zřetelněji se ukazuje, že budoucnost naší země nevidí komunisti na západě, ale na východě. To znamená obrovské ohrožení demokracie. Každý náznak takového ohrožení musí být dramaticky silně odmítán všemi současnými představiteli státu, kteří přísahali na ústavu demokratické země. Bohužel hodně z nich mlčí,“ uvedla v jednom z dřívějších projevů Miroslava Němcová z ODS, nová senátorka.

„KSČM i ČSSD pod pěti procenty? Pak je zásadní otázkou, kam přešli jejich voliči a proč. Byť se každý hlas počítá stejně, jsem rád, že nejsou u ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Tyhle strany by neměly přitahovat komunistické voliče,“ reagoval na pokles komunistických preferencí poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek.


Autor: Karel Netolický

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru