dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Komunistická kandidátka napadla exprimátora Svobodu. Nic pozitivního po něm nezůstalo, říká
Komunistická kandidátka Miloslava Vostrá. Foto: Facebook M. Vostré

Komunistická kandidátka napadla exprimátora Svobodu. Nic pozitivního po něm nezůstalo, říká

„Bohuslav Svoboda se od počátku svého vstupu na politické výsluní v ODS označoval za toho čistého, který změní prokorupční a neprůhlednou politiku ODS v hlavním městě, kterou provozovali jeho předchůdci. Mohli jsme chvíli doufat, že to myslí vážně,“ říká kriticky středočeská kanidátka KSČM ve volbách do Poslanecké sněmovny Miloslava Vostrá.

Necelé tři týdny před volbami do Poslanecké sněmovny nenechala dlouholetá poslankyně KSČM Miloslava Vostrá „nit suchou“ na bývalém primátorovi Prahy Bohuslavu Svobodovi z ODS, který podobně jako Vostrá kandiduje v říjnových volbách a chce se stát poslancem.

„Jaké byly kromě vzletných slov ale jeho reálné výsledky, že je dnes prezentován na billboardech, jako člověk, kterého si ODS ztotožňuje s Prahou? Potřebuje republika primátora, za kterého došlo k dalšímu pokračování projektu Opencard s firmou Haguees? Kdy tentokrát došlo dokonce už i na obvinění primátora policií, a přesto jako obviněný zůstává na druhém místě kandidátky ODS. U občanských demokratů je to zjevně oblíbená kvalifikace. Zapomenuto by nemělo být, že došlo k dalšímu zdražení tunelu Blanka a jiným excesům,“ zdůrazňuje komunistka.

Připomíná, že Svobodovo primátorování ukončily nakonec primárně tahanice s jeho do té doby velkým spojencem, nynějším, také obviněným, primátorem Tomášem Hudečkem. „Tahanice se zjevně týkaly zvláště vlivu na toky peněz,“ podotýká ve svém tiskovém prohlášení.

„Došlo v Praze k nějakému zlepšení?," ptá se. Dopravní podnik má podle ní nadále nezdravé finance, došlo k zdražení jízdného a nyní dokonce magistrát uvažuje o zrušení slev pro děti a seniory.

„Dlouholetý a zhoršující se problém s parkováním a parkovacími zónami zůstal nevyřešen. Těžko lze najít něco hmatatelného a zároveň pozitivního, co by za primátorem Svobodou zůstalo. Ptám se, zda bude Bohuslav Svoboda pro republiku na celostátní úrovni v Poslanecké sněmovně pomocí,“ dodává místopředsedkyně ÚV KSČM a dvojka na kandidátce KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve Středočeském kraji Miloslava Vostrá.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru