dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Komunisté v Praze podpoří vznikající koalici na magistrátu. Ale jen v určitých oblastech
Jednací sál pražského zastupitelstva v magistrátní budově na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Komunisté v Praze podpoří vznikající koalici na magistrátu. Ale jen v určitých oblastech

Komunisté, kteří získali v nedávných volbách čtyři mandáty v pražském zastupitelstvu, kritizují vznikající koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice za to, že s nimi nejedná. To je jeden z důvodů, proč nebude mít pravděpodobné vedení města jejich podporu jako celek. Nicméně pro návrhy u určitých oblastí zvednou ruku. 

„Zpovzdálí sledujeme postupující dohody ANO, ČSSD a Trojkoalice na pražské radnici. Žádný z těchto politických subjektů necítí potřebu jednat s klubem KSČM o programových prioritách, o fungování zastupitelstva, o zastoupení a práci v orgánech města. Pár dnů po volbách popírají své předvolební sliby, že chtějí naslouchat všem lidem, hájit zájmy všech obyvatel hlavního města," uvedla staronová zastupitelka Marta Semelová. .

Klub KSČM podle ní přesto nebude slepě zavrhovat všechny návrhy budoucí Rady hl. m. Prahy. „Ostatně některé body, na nichž se koalice prozatím dohodla, jsou v souladu s naším volebním programem. Konkrétně například investice do mateřských a základních škol, výstavba metra D či snížení ročního jízdného," pokračovala Semelová.

„Vítám i další záměr koalice, který je také součástí našeho volebního programu, a to je nulová tolerance k hazardu. Naši podporu bude mít i navrhované zpřísnění ochrany území Vidoule či Trojmezí," dodala předsedkyně zastupitelského klubu KSČM.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru