dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Komunisté se ostře pustili do koalice na magistrátu. Podle nich štěká a kašle na občany
Pražská zastupitelka Marta Semelová. Foto: archiv

Komunisté se ostře pustili do koalice na magistrátu. Podle nich štěká a kašle na občany

Aktuální spory v pražské koalici o právo veta, které má primátor a jeho náměstci, vybudili komunisty k silným slovům. „Tento stav je nadále neudržitelný,“ řekla o sporech ODS a TOP 09 zastupitelka KSČM Marta Semelová.

„Aféry pražské radnice jsou do nebe volající, předvolební sliby primátora a spol. zmizely v momentu zvolení jak pára nad hrncem. Klub KSČM na každém jednání zastupitelstva vystupuje proti jednání pražské koalice s jasnými argumenty, které dokládají neschopnost, nekompetentnost a aroganci jednotlivých radních,“ uvedla předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hlavního města Prahy Marta Semelová.

Podle ní je už na čase, aby právo veta neměl primátor a jeho náměstci, ale aby jej dostali občané, kteří by tak dostali možnost uplatnit ho vůči současné pražské koalici.

Semelová: odmítají seriózní diskusi

„Stav, kdy se dvě pravicové strany, z nichž jedna je za osmnáct a druhá bez dvou za dvacet, štěkají a kašlou na občany, je nadále neudržitelný. Koalici absolutně nezajímá, jak žijí obyvatelé hlavního města, jsou jí lhostejné nesouhlasné názory a protesty občanů, odborníků i opozice proti krokům, které rada činí v neprospěch obyvatel i rozvoje města,“ pokračovala v kritice Semelová.

Současná koalice ODS a TOP 09 podle Semelové trvale odmítá seriózní diskuzi, ať se jedná o změny v dopravě, o územní plán, o mariánský sloup, o privatizaci bytového fondu, transformaci nemocnic, financování dopravního podniku, tunel Blanka, karta Opencard či jiné důležité věci. „Zabývá se jen sama sebou a svými spory,“ rýpla si poslankyně a pražská zastupitelka.

„Na posledním jednání zastupitelstva jsme proto podpořili požadavek na jejich odstoupení. Pražská pravicová koalice ztratila důvěru občanů a prodlužování agónie jejího vládnutí je na škodu všem Pražanům,“ dodala.


Autor: Renata Rákosová

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru