Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Komunisté požadují demisi vlády, Gazdík se podle nich vysmál občanům do očí
Petr Gazdík (uprostřed) byl uveden do funkce ministra loni 18. prosince. Zdroj foto: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Komunisté požadují demisi vlády, Gazdík se podle nich vysmál občanům do očí

Kvůli problémům vládní strany STAN se mimoparlamentní KSČM rozhodla vyzvat Vládu České republiky, kterou vede premiér Petr Fiala z ODS, k okamžité demisi. Dnes o tom novináře informovalo vedení komunistů.

„Farský, Polčák, nedávno zesnulý Michalik, Hlubuček a teď Gazdík, vedení a ,elita´ STAN. Všichni z nich museli v průběhu necelých osmi měsíců po volbách do Poslanecké sněmovny rezignovat, neboť jejich chování bylo v rozporu se zákony České republiky, bylo neetické či bylo pohrdáním občany naší země,“ uvedli v prohlášení komunisté.

Ministr školství Petr Gazdík včera na svém twitterovém účtu oznámil, že rezignuje ke 30. červnu na funkci ve vládě. Média v posledních dnech upozorňovala na jeho styky s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi obviněné v kauze pražského dopravního podniku.

„Rozhodl jsem se podat demisi. Přesto, že se necítím ničím vinen ani ve věcné, natož trestně-právní rovině. Mé styky s některými lidmi však vrhají stín i na hnutí STAN. Nechci rozkolísat vládu ani koalici na prahu předsednictví EU,“ uvedl Gazdík. Zároveň oznámil, že skončí i jako místopředseda STAN.

Podle komunistů je ale nepřijatelné, aby se později do vedení hnutí vrátil. „Řekl, že bude na místopředsedu STAN kandidovat znovu. Tím se jen vysmál občanům do očí,“ sdělili komunisté.

Hnutí STAN podle nich před komunálními volbami ztrácí poslední zbytky důvěryhodnosti, je prý zralé na hození bílého ručníku do ringu a rozpuštění.

Anketa

Měla by podle vás kvůli problémům hnutí STAN podat vláda demisi?

95.2%
(95.2%)
4.8%
(4.8%)
„K tomuto totálnímu rozkladu významného člena současné vládní koalice připočtěme neoddiskutovatelnou neschopnost vlády premiéra Fialy řešit současnou situaci související s extrémním nárůstem cen energií, pohonných hmot, potravin a dalšího zboží každodenní spotřeby, kdy inflace dosahuje nejvyšších čísel od vzniku samostatné České republiky. Úspory občanů ztrácejí svou hodnotu,“ sdělili komunisté.

KSČM podle dnešního prohlášení požaduje okamžitou demisi vlády pětikoalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů.

„Jednání vlády je destruktivní a ohrožuje nejen suverenitu České republiky, ale především důstojný život jejich občanů.  Žádáme vás, odejděte a přestaňte škodit,“ dodala KSČM.


Autor: Karel Netolický

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Svobodní: Zrušte úřad ministra Dvořáka

8. února 2024 v 17:23

Vyzýváme premiéra České republiky, aby odvolal ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka za jeho urážlivé výroky k českým občanům i české koruně. Považujeme za správné jeho post dále nikým neobsazovat a v rámci úspor se pokusit ušetřit také nějaké peníze na provozu vlády, která má aktuálně...

Dokáže Evropa přestat kouřit? Švédsko je důkazem toho, že to jde

7. února 2024 v 06:41

Evropská unie si vytyčila cíl, že do roku 2040 bude klasické cigarety kouřit méně než 5 % populace. Vzhledem k tomu, že podle dat Eurostatu z roku 2019 bylo toto číslo reálně v celoevropském průměru takřka čtyřnásobné, může se to jevit jako možná až příliš ambiciózní cíl, nicméně Švédsko je...

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru