Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Komunisté požadují demisi vlády, Gazdík se podle nich vysmál občanům do očí
Petr Gazdík (uprostřed) byl uveden do funkce ministra loni 18. prosince. Zdroj foto: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Komunisté požadují demisi vlády, Gazdík se podle nich vysmál občanům do očí

Kvůli problémům vládní strany STAN se mimoparlamentní KSČM rozhodla vyzvat Vládu České republiky, kterou vede premiér Petr Fiala z ODS, k okamžité demisi. Dnes o tom novináře informovalo vedení komunistů.

„Farský, Polčák, nedávno zesnulý Michalik, Hlubuček a teď Gazdík, vedení a ,elita´ STAN. Všichni z nich museli v průběhu necelých osmi měsíců po volbách do Poslanecké sněmovny rezignovat, neboť jejich chování bylo v rozporu se zákony České republiky, bylo neetické či bylo pohrdáním občany naší země,“ uvedli v prohlášení komunisté.

Ministr školství Petr Gazdík včera na svém twitterovém účtu oznámil, že rezignuje ke 30. červnu na funkci ve vládě. Média v posledních dnech upozorňovala na jeho styky s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi obviněné v kauze pražského dopravního podniku.

„Rozhodl jsem se podat demisi. Přesto, že se necítím ničím vinen ani ve věcné, natož trestně-právní rovině. Mé styky s některými lidmi však vrhají stín i na hnutí STAN. Nechci rozkolísat vládu ani koalici na prahu předsednictví EU,“ uvedl Gazdík. Zároveň oznámil, že skončí i jako místopředseda STAN.

Podle komunistů je ale nepřijatelné, aby se později do vedení hnutí vrátil. „Řekl, že bude na místopředsedu STAN kandidovat znovu. Tím se jen vysmál občanům do očí,“ sdělili komunisté.

Hnutí STAN podle nich před komunálními volbami ztrácí poslední zbytky důvěryhodnosti, je prý zralé na hození bílého ručníku do ringu a rozpuštění.

Anketa

Měla by podle vás kvůli problémům hnutí STAN podat vláda demisi?

95.2%
(95.2%)
4.8%
(4.8%)
„K tomuto totálnímu rozkladu významného člena současné vládní koalice připočtěme neoddiskutovatelnou neschopnost vlády premiéra Fialy řešit současnou situaci související s extrémním nárůstem cen energií, pohonných hmot, potravin a dalšího zboží každodenní spotřeby, kdy inflace dosahuje nejvyšších čísel od vzniku samostatné České republiky. Úspory občanů ztrácejí svou hodnotu,“ sdělili komunisté.

KSČM podle dnešního prohlášení požaduje okamžitou demisi vlády pětikoalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů.

„Jednání vlády je destruktivní a ohrožuje nejen suverenitu České republiky, ale především důstojný život jejich občanů.  Žádáme vás, odejděte a přestaňte škodit,“ dodala KSČM.


Autor: Karel Netolický

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

Včera v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru