Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komunisté požadují demisi vlády, Gazdík se podle nich vysmál občanům do očí
Petr Gazdík (uprostřed) byl uveden do funkce ministra loni 18. prosince. Zdroj foto: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Komunisté požadují demisi vlády, Gazdík se podle nich vysmál občanům do očí

Kvůli problémům vládní strany STAN se mimoparlamentní KSČM rozhodla vyzvat Vládu České republiky, kterou vede premiér Petr Fiala z ODS, k okamžité demisi. Dnes o tom novináře informovalo vedení komunistů.

„Farský, Polčák, nedávno zesnulý Michalik, Hlubuček a teď Gazdík, vedení a ,elita´ STAN. Všichni z nich museli v průběhu necelých osmi měsíců po volbách do Poslanecké sněmovny rezignovat, neboť jejich chování bylo v rozporu se zákony České republiky, bylo neetické či bylo pohrdáním občany naší země,“ uvedli v prohlášení komunisté.

Ministr školství Petr Gazdík včera na svém twitterovém účtu oznámil, že rezignuje ke 30. červnu na funkci ve vládě. Média v posledních dnech upozorňovala na jeho styky s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi obviněné v kauze pražského dopravního podniku.

„Rozhodl jsem se podat demisi. Přesto, že se necítím ničím vinen ani ve věcné, natož trestně-právní rovině. Mé styky s některými lidmi však vrhají stín i na hnutí STAN. Nechci rozkolísat vládu ani koalici na prahu předsednictví EU,“ uvedl Gazdík. Zároveň oznámil, že skončí i jako místopředseda STAN.

Podle komunistů je ale nepřijatelné, aby se později do vedení hnutí vrátil. „Řekl, že bude na místopředsedu STAN kandidovat znovu. Tím se jen vysmál občanům do očí,“ sdělili komunisté.

Hnutí STAN podle nich před komunálními volbami ztrácí poslední zbytky důvěryhodnosti, je prý zralé na hození bílého ručníku do ringu a rozpuštění.

Anketa

Měla by podle vás kvůli problémům hnutí STAN podat vláda demisi?

95.3%
(95.3%)
4.7%
(4.7%)
„K tomuto totálnímu rozkladu významného člena současné vládní koalice připočtěme neoddiskutovatelnou neschopnost vlády premiéra Fialy řešit současnou situaci související s extrémním nárůstem cen energií, pohonných hmot, potravin a dalšího zboží každodenní spotřeby, kdy inflace dosahuje nejvyšších čísel od vzniku samostatné České republiky. Úspory občanů ztrácejí svou hodnotu,“ sdělili komunisté.

KSČM podle dnešního prohlášení požaduje okamžitou demisi vlády pětikoalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů.

„Jednání vlády je destruktivní a ohrožuje nejen suverenitu České republiky, ale především důstojný život jejich občanů.  Žádáme vás, odejděte a přestaňte škodit,“ dodala KSČM.


Autor: Karel Netolický

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

Včera v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

26. června 2022 v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru