dnes
Pondělí - polojasno
30°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
28°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Komunikace s úřady může být pro občany jednodušší, tvrdí kandidát ODS Alexander Bellu
Alexander Bellu (ODS) kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny. Foto: archiv

Komunikace s úřady může být pro občany jednodušší, tvrdí kandidát ODS Alexander Bellu

Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu kandiduje do Poslanecké sněmovny. Expert ODS pro digitální společnost a e-government je na desátém místě pražské kandidátní listiny občanských demokratů. Jaké jsou jeho priority a jaké konkrétní změny bude v případě zvolení do dolní komory Parlamentu podporovat?

Mgr. Alexander Bellu

Místostarosta Prahy 3, expert ODS pro digitální společnost a e-government.

Narodil se v roce 1987 na Sardinii. Od svých deseti let vyrůstal na Žižkově, kde žije dodnes.

Vystudoval Univerzitu Karlovu a už v průběhu studií začal podnikat. Postupně se mu podařilo vybudovat úspěšnou společnost obchodující s italskou módou.

Od roku 2014 je místostarostou na Praze 3, kde má kromě jiného na starosti Trhy na Jiřáku a snaží se zlepšovat životy lidí rozvíjením konceptu Smart City. Prosadil tak například chytré informační tabule, zjednodušení komunikace s úřady přes internet a zasazuje se o systém chytrého parkování.

Hovoří česky, italsky, španělsky, anglicky a na základní úrovni německy. Na univerzitě studoval i hebrejštinu, aramejštinu, latinu a starořečtinu.

Osobní stránky: www.bellu.cz

Facebookový profil

Jednou z Vašich priorit, které prezentujete v předvolební kampani je heslo Rozhýbeme Prahu. Co si pod tím představit?
ODS bude v Parlamentu prosazovat dostavbu Pražského okruhu, klidně i bez evropských dotací. Zjednodušíme stavební předpisy, díky čemuž se zrychlí výstavba nových bytů. S novými službami sdílené ekonomiky, jako je Uber nebo Airbnb, nebudeme bojovat, ale využijeme je ve prospěch Prahy a jejích obyvatel. A v neposlední řadě podpoříme rozvoj SmartCity, založený na využívání moderních technologií a inovativním přístupu při správě města. Mám zde na mysli především takzvané chytré parkování, elektromobilitu, chytré koše a energetická úspory.

Opakovaně jste prohlásil, že se budete zasazovat o zjednodušení komunikace s úřady. Co navrhujete, aby změnu k lepšímu pocítili lidé v běžném životě?
Zde prosazuji takzvaný princip jedné přepážky – úřady si samy obstarají stanoviska a nebudou nutit občana, aby si vše vyřídil sám. To bude znamenat pro občany velkou časovou úsporu. Dále by mělo být zavedeno automatické informování o blížících se termínech úřady e-mailem nebo SMS, možnost jednoduchého vyřízení běžných úředních záležitostí, jako například výpisy z rejstříku trestů nebo z evidence vozidel, z domova přes internet bez nutnosti vyplňování papírových formulářů (CzechPOINT@home). Samozřejmostí by se v budoucnu měla stát možnost úhrady správních poplatků platební kartou či online.

A co bude v následujícím volebním období ODS prosazovat pro zjednodušení podnikání?
Zrušíme kontrolní hlášení a opakovaná hlášení pro finanční úřad, Český statistický úřad, Českou správu sociálního zabezpečení a další instituce. Zavedeme možnost stát se živnostníkem po internetu. Zrušíme nejméně 20 procent regulací, zákonů a vyhlášek, například školení o bezpečnosti práce u nevýrobních podniků, či třeba povinné zdravotní prohlídky u lékařů pro zaměstnance, kteří neprovádějí fyzicky náročnou činnost. Zrušíme také nesmyslné byrokratické pokuty při přestupcích.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Další články
Nahoru