Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komunální volby 2022: Strany v Praze se zaměří především na kontaktní kampaň
Komunální volby se budou konat v pátek 23. a v sobotu 24. září. Ilustrační foto: archiv

Komunální volby 2022: Strany v Praze se zaměří především na kontaktní kampaň

Strany a hnutí kandidující na pražský magistrát se v kampani do podzimních komunálních voleb zaměří především na kontaktní kampaň. V Praze budou k vidění i volební billboardy, výrazná bude i komunikace na sociálních sítích. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytli zástupci stran. Obecní volby se budou konat 23. a 24. září, v hlavním městě se volí jak do celopražského zastupitelstva, tak do zastupitelstev městských částí.

Mluvčí pražských Pirátů Michal Polák uvedl, že těžištěm kampaně bude kontakt s lidmi. „Celé léto budeme mít v ulicích dobrovolníky z řad pirátů, pirátek a našich podporovatelů, kteří rozdávají naše Pirátské listy. Pro Prahu připravujeme letos více jak deset novinových mutací, které budou míchat témata celopražského významu s tématy lokálními, spojenými s městskými částmi," uvedl. Dodal, že součástí kampaně bude komunikace na sociálních sítích a v horké fázi kampaně strana počítá i s venkovní reklamou.

Především kontaktní kampaň plánuje také Praha Sobě. „Politika je pro nás služba lidem. Proto se budeme v rámci volební kampaně hlavně potkávat s Pražany v ulicích a jako vždy s nimi budeme mluvit o tom, co je v jejich čtvrti trápí nebo jak by měla Praha vypadat, aby se jim tady dobře žilo. S našimi sousedy se ale bavíme i na sociálních sítích a dalších platformách," uvedl její lídr Jan Čižinský. Dodal, že venkovní kampaň nebude nijak velká, protože nechtějí zbytečně zatěžovat veřejný prostor.

„Budeme mít outdoor, CLV (citylighty) se zaměřením především na MHD. Posílíme sociální sítě lídra a rovněž se více zaměříme na kontaktní kampaň," napsala mluvčí pražské organizace hnutí STAN Šárka Kuželová.

„Stoprocentně bude kontaktní kampaň, na které si vždycky zakládáme," uvedla Lenka Mottlová za koalici Spolu, ve které je ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Mluvčí ANO Martin Vodička ČTK sdělil, že hnutí kampaň zatím chystá a příští týden by mělo mít i definitivně schválenou kandidátku.

„Počítáme s billboardy, inzercí jak v printu, tak online i sociálními sítěmi. Hodně se ale budeme soustředit na kontaktní část kampaně, mezi lidmi budeme chtít být co nejčastěji," uvedl.


Autor: ČTK

V Praze 15 dominovala ve volbách Patnáctka náš domov

26. září 2022 ve 20:41

Lokální uskupení straníků a nezávislých Patnáctka náš domov vyhrála letošní volby s velkým náskokem před ostatními. Zisk 37,32 procenta hlasů znamená v jednatřicetičlenném zastupitelstvu 12 mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český...

V Praze 12 vyhrála koalice ODS a TOP 09

26. září 2022 v 19:18

Čtvrtina odevzdaných hlasů připadla ve volbách v Praze 12 koalici Společně pro Prahu 12, kterou tvoří ODS a TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu to znamená zisk devíti mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.        

V Praze 11 obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11, druhé skončilo ANO

26. září 2022 v 19:01

Na Jižním Městě v komunálních volbách obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít 11. zastupitelů. O jeden mandát méně získalo hnutí ANO. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.    

Další články
Nahoru