Dnes Středa - skorojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Ostatně právě kvůli programu nám dali voliči svůj hlas a je pro nás klíčové maximum z našich priorit prosadit do koaličního prohlášení i s ohledem na vlajkové projekty, které jsme se zavázali v tomto volebním období odpracovat.

Jde nám především o zahájení masivní výstavby městských nájemních bytů, vybudování tramvajového okruhu, ochlazení Prahy milionem stromů, výstavbu vědeckotechnického parku a vdechnutí nového života zanedbaným sídlištím, na které jsme v předchozím volebním období vyjednali peníze z EU.

V průběhu víkendu předložíme koaliční smlouvu pražské členské základně Pirátů k diskuzi a k následnému schválení, tak jak bylo předem avizováno potenciálním koaličním partnerům, na půdorysu 4 místa v radě pro Piráty, 2 místa pro STAN a 5 míst pro koalici SPOLU.

Potenciální koaliční partneři mají všichni odlišné mechanismy postupu schvalování koaliční smlouvy. STAN plánuje smlouvu diskutovat na krajském výboru až 14. února, projednávat smlouvu budou i všechny strany koalice SPOLU ve svých stranických orgánech.

Podobně fórum hlasovalo i v otázce vstupu Pirátů do vlády. K oficiálnímu podpisu koaliční smlouvy by tak reálně mohlo dojít ještě před zasedáním únorového zastupitelstva hl. m. Prahy. Personální nominace za Piráty na členy rady a výborů nyní projedná náš zastupitelský klub.

Vyjádření členky vyjednávacího týmu Pirátů Jany Komrskové po dnešním společném jednání se zástupci STAN a SPOLU


Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru