Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Politika

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Ostatně právě kvůli programu nám dali voliči svůj hlas a je pro nás klíčové maximum z našich priorit prosadit do koaličního prohlášení i s ohledem na vlajkové projekty, které jsme se zavázali v tomto volebním období odpracovat.

Jde nám především o zahájení masivní výstavby městských nájemních bytů, vybudování tramvajového okruhu, ochlazení Prahy milionem stromů, výstavbu vědeckotechnického parku a vdechnutí nového života zanedbaným sídlištím, na které jsme v předchozím volebním období vyjednali peníze z EU.

V průběhu víkendu předložíme koaliční smlouvu pražské členské základně Pirátů k diskuzi a k následnému schválení, tak jak bylo předem avizováno potenciálním koaličním partnerům, na půdorysu 4 místa v radě pro Piráty, 2 místa pro STAN a 5 míst pro koalici SPOLU.

Potenciální koaliční partneři mají všichni odlišné mechanismy postupu schvalování koaliční smlouvy. STAN plánuje smlouvu diskutovat na krajském výboru až 14. února, projednávat smlouvu budou i všechny strany koalice SPOLU ve svých stranických orgánech.

Podobně fórum hlasovalo i v otázce vstupu Pirátů do vlády. K oficiálnímu podpisu koaliční smlouvy by tak reálně mohlo dojít ještě před zasedáním únorového zastupitelstva hl. m. Prahy. Personální nominace za Piráty na členy rady a výborů nyní projedná náš zastupitelský klub.

Vyjádření členky vyjednávacího týmu Pirátů Jany Komrskové po dnešním společném jednání se zástupci STAN a SPOLU


V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

Včera ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru