Dnes Úterý - zatazeno -5°C
Zítra Středa - obcasny-dest -3°C
Úterý 5. 12. 2023
Svátek má Jitka
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Politika

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Ostatně právě kvůli programu nám dali voliči svůj hlas a je pro nás klíčové maximum z našich priorit prosadit do koaličního prohlášení i s ohledem na vlajkové projekty, které jsme se zavázali v tomto volebním období odpracovat.

Jde nám především o zahájení masivní výstavby městských nájemních bytů, vybudování tramvajového okruhu, ochlazení Prahy milionem stromů, výstavbu vědeckotechnického parku a vdechnutí nového života zanedbaným sídlištím, na které jsme v předchozím volebním období vyjednali peníze z EU.

V průběhu víkendu předložíme koaliční smlouvu pražské členské základně Pirátů k diskuzi a k následnému schválení, tak jak bylo předem avizováno potenciálním koaličním partnerům, na půdorysu 4 místa v radě pro Piráty, 2 místa pro STAN a 5 míst pro koalici SPOLU.

Potenciální koaliční partneři mají všichni odlišné mechanismy postupu schvalování koaliční smlouvy. STAN plánuje smlouvu diskutovat na krajském výboru až 14. února, projednávat smlouvu budou i všechny strany koalice SPOLU ve svých stranických orgánech.

Podobně fórum hlasovalo i v otázce vstupu Pirátů do vlády. K oficiálnímu podpisu koaliční smlouvy by tak reálně mohlo dojít ještě před zasedáním únorového zastupitelstva hl. m. Prahy. Personální nominace za Piráty na členy rady a výborů nyní projedná náš zastupitelský klub.

Vyjádření členky vyjednávacího týmu Pirátů Jany Komrskové po dnešním společném jednání se zástupci STAN a SPOLU


Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

V Praze 11 bude jednat Výbor pro územní rozvoj

9. listopadu 2023 v 11:29

Již 9. jednání Výboru pro územní rozvoj zastupitelstva Prahy 11 se bude konat ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin v budově Úřadu MČ Praha 11 v Ocelíkově ulici 672/1. Pro bližší informace je potřeba sledovat web městské části www.praha11.cz.

Další články
Nahoru