dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Komplikace v dopravě: autobusy mění trasy, metro někde nezastavuje, zítra nepojede
Ve stanici metra Invalidovna už soupravy nezastavují. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons.

Komplikace v dopravě: autobusy mění trasy, metro někde nezastavuje, zítra nepojede

V osmi stanicích metra již nezastavují soupravy a jen tudy projíždí. Zítra se dokonce v některých úsecích metro zcela zastaví. U řady autobusových linek musela být upravena trasa.

Některé stanice metra byly uzavřeny a vlaky jimi jen projíždí. Týká se to stanic Staroměstská a Malostranská na trase A, stanic Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka na trase B a stanic Florenc, Vltavská a Nádraží Holešovice na trase C.

Od zítřejšího zahájení provozu v pět hodin nebude jezdit metro na trase A mezi stanicemi Dejvická – Náměstí Míru, na trase B mezi stanicemi Smíchovské nádraží – Českomoravská a na trase C  v úseku Kobylisy – I. P. Pavlova (soupravy v provozu v úsecích Letňany – Kobylisy a I. P. Pavlova – Háje).

Náhradní povrchová doprava bude zajištěna. Na trasách A i B tramvajemi a na trase C autobusy. 

Dopravní podnik posílí tramvajové a autobusové spoje. Mezi Pražským povstáním a I. P. Pavlova bude zavedena kyvadlová doprava, totéž bude platit mezi Ládvím a Kobyliským náměstím.

Informační středisko Dopravního podniku bude v provozu zhruba do půlnoci a znovu zahájí provoz v půl páté ráno. V pondělí získají informaci lidé i přímo ve stanicích, kam Dopravní podnik přesune část zaměstnanců s informačními materiály.

České dráhy přislíbily, že jízdenky PID (pražské integrované dopravy) budou od pondělí platit i v rychlíkových spojích.

Autobusy

V úseku Nádraží Radotín – Zadní Kopanina nejezdí autobusová linka číslo 256 která bude do 11:00 hod bez provozu, poté se odkloní přes Lochkov.

Od půl sedmé od rána nejezdí tramvaj číslo 17 v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce, staví se zde protipovodňové hráze.
Hodinu po poledni přestanou autobusy linky 340 jezdit v úseku V Podbabě – Roztoky, Tyršovo náměstí. Odkláněny budou přes Unětice.

Autobusové linky 177, 181 jsou odkláněny přes Petrovice. Kvůli nesjízdné silnici totiž nejezdí v úseku Hostivařské náměstí – Na Košíku.

Autobusová linka 256 nejezdí v úseku Nádraží Radotín – Zadní Kopanina. Je odkláněna přes Lochkov. Na trase autobusové linky 363 nefungují do odvolání zastávky Šeberov, V Ladech, Pod Vsí – mimo provoz.

V úseku Jílové u Prahy – Davle a Vrané nad Vltavou – Praha Zbraslav nejezdí vlaky. Ráno se zde totiž sesula trať. V omezeném rozsahu zde funguje náhradní kyvadlová autobusová doprava.

V úseku Dejvická – V Podbabě nejezdí autobusy. Týká se to linek 107, 116, 147, 160, 340, 355 a 359. Odklon je přes Nebušice a Horoměřice.

Průběžně aktualizujeme. 

 


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru