Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komplexní balík pomoci pro ukrajinské uprchlíky připravila Praha 1
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Komplexní balík pomoci pro ukrajinské uprchlíky připravila Praha 1

Byty, ale i třeba garsonky v domech s pečovatelskou službou nabízí pro ubytování ukrajinských rodin radnice Prahy 1. Ta je okamžitě schopna ubytovat 69 rodin, další ubytování by mohlo být k dispozici během jednoho měsíce. Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Nemocnice Na Františku, kterou Praha 1 zřizuje, je připravena poskytnout ukrajinským uprchlíkům urgentní péči, běžná i specializovaná vyšetření a zákroky, včetně lůžkové péče, rehabilitaci a podobně. 

Praha 1 rovněž může do svých základních škol přijmout ukrajinské děti, a to okamžitě celkem až 72. Zároveň jim zajistí výuku českého jazyka.

Sociální pracovníci radnice pomohou ukrajinským rodinám s vyřizováním dokladů a potřebných úředních dokumentů a zprostředkují kontakt s odbornými organizacemi. 

„Naše městská část rovněž spoluorganizuje úterní benefiční Koncert pro Ukrajinu, konaný na Václavském náměstí, jehož výtěžek bude určen na humanitární pomoc zajišťovanou společností Člověk v tísni. Praha 1 také finančně podpoří humanitární projekty Charity Česká republika,“ dodal starosta Prahy 1 Petr Hejma. 

Praha 1 zároveň vytvořila u České spořitelny sbírkový účet číslo: 6145155369/0800 s názvem MČ Praha 1 – pomoc Ukrajině. Jeho výnos bude mimo jiné věnován na humanitární projekty Charity Česká republika.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru