Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Komplexní balík pomoci pro ukrajinské uprchlíky připravila Praha 1
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Komplexní balík pomoci pro ukrajinské uprchlíky připravila Praha 1

Byty, ale i třeba garsonky v domech s pečovatelskou službou nabízí pro ubytování ukrajinských rodin radnice Prahy 1. Ta je okamžitě schopna ubytovat 69 rodin, další ubytování by mohlo být k dispozici během jednoho měsíce. Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Nemocnice Na Františku, kterou Praha 1 zřizuje, je připravena poskytnout ukrajinským uprchlíkům urgentní péči, běžná i specializovaná vyšetření a zákroky, včetně lůžkové péče, rehabilitaci a podobně. 

Praha 1 rovněž může do svých základních škol přijmout ukrajinské děti, a to okamžitě celkem až 72. Zároveň jim zajistí výuku českého jazyka.

Sociální pracovníci radnice pomohou ukrajinským rodinám s vyřizováním dokladů a potřebných úředních dokumentů a zprostředkují kontakt s odbornými organizacemi. 

„Naše městská část rovněž spoluorganizuje úterní benefiční Koncert pro Ukrajinu, konaný na Václavském náměstí, jehož výtěžek bude určen na humanitární pomoc zajišťovanou společností Člověk v tísni. Praha 1 také finančně podpoří humanitární projekty Charity Česká republika,“ dodal starosta Prahy 1 Petr Hejma. 

Praha 1 zároveň vytvořila u České spořitelny sbírkový účet číslo: 6145155369/0800 s názvem MČ Praha 1 – pomoc Ukrajině. Jeho výnos bude mimo jiné věnován na humanitární projekty Charity Česká republika.


Autor: puc

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru